Met het Mes aan Tafel

De (Chirurgische) Geschiedenis van Parijs, door Victor Alberts

Victor Alberts, Lars Brouwers, Anne Kuijer en Thony Ruys Season 6 Episode 8

Dit jaar voor de kerst geen droge kalkoen, maar de rijk gevulde Steak Tartare der Parijse geschiedenis! Want wat is er veel gehakt en gestreden om deze mooie wereldstad! 

Victor Alberts neemt u in één uur mee door 2000 jaar geschiedenis van Parijs. We bespreken haar Romeinse oorsprong en de middeleeuwse chaos om vervolgens via Lodewijk de 14e en de Franse Revolutie uit te komen bij Napoleon en de Belle Epoque. Ondertussen hoort u ook over de beroemdste heelmeesters die Parijs heeft voortgebracht.

Uit liefde voor anatomie bespreken we de opbouw van de stad en haar grootse bouwwerken. Dit zal zeker inspiratie opleveren voor een volgende wandeltocht door de Stad van de Liefde! Al deze verhalen worden begeleid door muziek die de stad heeft voortgebracht; van Gregoriaans gezang, tot het orkest van Lully, Edith Piaf en de pompende beats van Daft Punk! 

Dus schenk jezelf een glas sappige Beaujolais in en geniet van de ontstaansgeschiedenis van één van de mooiste steden ter wereld!

> De bijbehorende powerpoint-presentatie is als PDF te downloaden via orlymedia.nl