
De Holland Festival Podcast
Voor het Holland Festival produceert De Groene Amsterdammer een podcastserie waarin de voorstellingen worden uitgelicht en makers aan het woord komen.
Presentatoren Thomas Heerma van Voss, Gawie Keyser en Stephan Sanders praten met kenners, critici en makers zelf over de voorstellingen en uitvoeringen die van 11 t/m 29 juni op het programma staan. Meer informatie op hollandfestival.nl.
De Holland Festival Podcast
The Brotherhood en Extra Life
De representatie van seksueel geweld op het podium komt aan de orde in twee in het oog springende voorstellingen: het visueel overdonderende Extra Life van de Oostenrijks-Franse kunstenaar, regisseur en choreograaf Gisèle Vienne, met in een van de hoofdrollen voormalig filmactrice Adèle Haenel, en The Brotherhood, deel van een controversiële trilogie over gender en macht waarmee de van oorsprong Braziliaanse, inmiddels in Amsterdamse gevestigde theatermaker, schrijver en performer Carolina Bianchi radicaal grenzen van trauma en herstel verlegt.
In deze podcast gaat Gawie Keyser in gesprek met theaterprogrammeur en kunst- en cultuurjournalist Marijn Lems en regisseur, schrijver, acteur en performancekunstenaar Naomi Velissariou, over hoe maatschappelijke structuren van geweld en repressie inwerken op artistieke keuzes.