RaczejKonsolowo Blogcast

Gamingowo-cyfrowo-artystycznie z Orioto

August 27, 2018 Episode 25
RaczejKonsolowo Blogcast
Gamingowo-cyfrowo-artystycznie z Orioto
Chapters
RaczejKonsolowo Blogcast
Gamingowo-cyfrowo-artystycznie z Orioto
Aug 27, 2018 Episode 25
Germanos, Orioto
Show Notes

Eksperymentujemy z formą i zamysłem na podcast: przed wami wywiad z Orioto, artystą lubiącym się w cyfrowych obrazach o tematyce gier, pochodzącym z Francji. Odcinek dostępny w wersji angielskiej i tłumaczonej.

Jeśli śledzicie mnie na Twitterze powinniście choć raz zobaczyć któryś z obrazów Mikela Agire, posługujący się pseudonimem Orioto. Pisałem o nim już jakiś czas temu w ramach polecanych przeze mnie twórców w sieci, a od kilku miesięcy chciałem go zaprosić do rozmowy w ramach podcastu. Tym bardziej się ucieszyłem , że po pierwszym zapytaniu się zgodził i wystarczyły (zaledwie) 3 próby odbycia rozmowy, aby finalnie nagrać odcinek przez Craig bota do Discorda.

Nie przypominam sobie, abym kiedyś słyszałem o podcastcie w Polsce, który porwał się na takowy eksperyment - choć z drugiej strony wszystkich Polskich castów nie słuchałem. Nie mniej jeśli tak faktycznie jest to rozumiem dlaczego: to cholernie trudne zadania, zupełnie inne od normalnych odcinków, a nawet odcinków z gośćmi "z naszego podwórka". Z tego m.in. powodu jestem średnio zadowolony z wyniku końcowego. Liczyłem, że pójdzie mi lepiej i wynotowałem sobie kilka rzeczy, które chciałbym poprawić/uniknąć w kolejnym wywiadzie (i nie są związane z "nie umieniem w angielski", pozdrawiam KraZisław):

Przed odcinkiem:

- przygotować mniejszą ilość pytań - poza samym wysłaniem pytań do gościa, poprosić o odpowiedź pisemną lub przygotowanie się (np. z powodu ram czasowych)

W trakcie odcinka

- nie przerywać wypowiedzi, rzucając krótkie kwestie

Po odcinku:

- nie używać żadnego oprogramowania SST do zapisu transkrypcji i własnego tłumaczenia - przed nagraniem tłumaczenia koniecznie sobie je jeszcze raz przeczytać i zaznaczać sobie miejsca na oddech/przerwę - dłuższe wypowiedzi dzielić na segmenty po 2, 3 zdania

Dlaczego w takim razie zdecydowałem się publikować? Po pierwsze, aby zebrać więcej feedbacku od was oraz skoro już spędziłem tyle na edycji, to głupio byłoby wyrzucić nagranie do kosza - jeszcze zostało zobowiązanie wobec gościa, choć to pokrywa wersja 100% ANG. Nic, pozostaje jedynie mi życzyć miłego słuchania mimo wszystko, a może nie jest tak źle?

Agenda odcinka:

1. Intro (informacje o podcastcie oraz blogu RaczejKonsolowo)

2. (00:02:10) Wywiad z Mikel Agire "Orioto" (Twitter, Patreon)

4. (00:43:15) Outro (Hasło na Discord, my w socialkach)

Sound effects used in podcast: Christian DeTamble - http://therefactory.bplaced.net, TheMindnaut - https://www.gamedevmarket.net/member/themindnaut/. www.PlayOnLoop.com


Zachęcamy do komentarzy pod wpisem. Serio dawajcie nam znać, co Wam się podoba, co nie w odcinkach.

Support the show

×

Listen to this podcast on