Doma v Nola: rozhovory s Čechy a Češkami ve světě

Vánoce 2020: návod na to, jak přežít svátky daleko od rodiny

November 24, 2020 Julie Urbišová Season 1 Episode 7
Doma v Nola: rozhovory s Čechy a Češkami ve světě
Vánoce 2020: návod na to, jak přežít svátky daleko od rodiny
Show Notes

Díkůvzdání a Vánoce jsou obdobím v roce, na které se celý rok těšíme. Těšíme se na rodinu, na oblíbené recepty a tradice. Jenže rok 2020 je úplně jiný a svátky budou pro mnoho z nás, ruku na srdce, taky dost jiné.

Dnešní podcast bude taky trošičku jiný. Nebude o konkrétní zemi a o životě v něm. Ale bude takovým malým návodem, jak svátky letos hezky přežít i přesto, že nebudeme blízko širší rodiny. Doma v Nola dnes s terapeutkou Adélou Kozárovou Huson.

Jak zvládnout svátky bez přítomnosti rodičů nebo naopak neteří a synovců? Mnoho z nás se každý rok v tuto dobu už chystá na návštěvu rodné země, anebo jezdí rodiny za námi. Letošní rok to tak pro mnohé nebude a už teď se bojíme toho, jak svátky zvládneme. Taky máte problém se dostat do vánoční nálady? Jak vysvětlit dětem, že neuvidí babičku a dědu? S psycholožkou Adélou Kozárovou Huson, která žije v Kalifornii, probereme starosti nás Čechů žijících v cizině a přidáme tipy a návody, jak prosinec zvládnout v pohodě.

Přeji nám všem, ať je letošní advent klidný a pokojný. Já totiž věřím, že si to sami alespoň částečně dokážeme zařídit. Prosím, nezapomeňte podcast  Doma v Nola  sdílet a poslat dalším, kteří jsou daleko od rodiny. A pokud jste ještě neslyšeli předchozí epizody, vrhněte se na ně.

Sledujte Doma v Nola i na Facebooku a Instagramu, kde mi taky můžete nechat zprávu nebo dotazy.

Mějte se, Julie