Motion Kiosk

Rafał Droździk - Ile w 3D motion designie jest sztuki, oraz czy warto, i jak zadbać o organizację rozwoju swoich umiejętności i marki?

June 30, 2021 Piotr Ciereszyński / Rafał Droździk Season 2 Episode 7
Motion Kiosk
Rafał Droździk - Ile w 3D motion designie jest sztuki, oraz czy warto, i jak zadbać o organizację rozwoju swoich umiejętności i marki?
Show Notes

Rafał to świetny 3D motion designer z niesamowitym podejściem do swojego rozwoju. Aktualnie pracuje w studio Kizny Visuals i studiuje na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu na kierunku Media Kreatywne.
Nawet po naszej rozmowie sporządził notatki, którymi chciał się z Wami podzielić. Osobiście uważam, że są to swietne przemyślenia, nad którymi warto byscie się zastanowili:

  • "Nigdy nie porównuj siebie do ludzi z Internetu. Każdy ma dwie persony, tą którą chcę pokazać i tą którą chce ukryć. Nie pracuj dla like'ów i trendów. Obserujący, a zainteresowani twoją pracą to dwie różne publiczności."
  • "Komercyjna praca i projekty są tylko dla pieniędzy, nie dla spełnienia i przelania na ekran Twojego wewnętrznego artyzmu. Ktoś wynajmuje Cię, żeby użyć Twojej estetyki i Twoich umiejętności do wykonania wizji klienta. Przy takich projektach musisz współpracować, bo to nie jest tylko Twój projekt tylko projekt Twój i twojego klienta."
  • "Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, skup się na sobie i swoim szczęściu. Praca zawsze będzie i zawsze się znajdzie jeśli jesteś wystarczająco dobry. Skoro też pracujesz komercyjnie, to znaczy że jesteś już wystarczająco dobry, bo ktoś zaufał Tobie i Twoim umiejętnościom i będzie potrzebować Cię w przyszłości jeśli przekładasz te umiejętności na konkretny efekt."
  • "Nigdy nie łącz relacji osobistych z biznesowymi."
  • "Nie potrzebujesz pozwolenia aby nauczyć się nowej rzeczy, albo zrobić swój wymarzony własny projekt po godzinach. "Pozwolenie" definiuje to, że chcesz zrobić rzecz dla kogoś a nie dla siebie. Dlatego czekasz aż ktoś ci pozwoli ją zrobić."
  • "Praca kreatywna powinna być kreatywna. Nie rób rzeczy na autopilocie, projekt za projektem - to najszybsza droga do wypalenia. Umysł da się łatwo przeciążyć, daj mu przestrzeń."

A co Wy sądzicie o tych przemyśleniach? Pogadajmy o tym na Facebooku!

Występ Rafała na SWPS: www.youtu.be/L-emlvbPiAA

Wspomniane w epizodzie:
Gary Vaynerchuk
Chris Do (The Futur)
Platige Image
Juice.
Tendril
Man versus machine
Ash Torp
gmunk.com
kitbash3d.com
Vitaly Bulgarov
Wojtek Fus
Peter Tarka
książka "Potęga teraźniejszości" - Eckhard Tolle
Focus Worksheet (The Futur)
film "Sound of Metal" - osobiście polecam bo już obejrzałem :)

Więcej o Rafale znajdziecie pod tymi linkami:
www.droikcg.com
behance.net/droik
instagram.

Support the show

Wsparcie podcastu Motion Kiosk:
Patreon (dla cyklicznych wpłat) - www.patreon.com/MotionKiosk
Tipeo (dla pojedynczych wpłat) - www.tipeo.pl/MotionKiosk

Support the show (https://www.patreon.com/join/MotionKiosk)

Support the show