Fade in Rubín

#9 Tumor: Polyamor_Mani Hindrich

August 13, 2023 A studio Rubín
Fade in Rubín
#9 Tumor: Polyamor_Mani Hindrich
Show Notes

Mani je pozoruhodná osobnost. Zabývá se sociální prací a krizovou intervencí. Kromě toho má za sebou úspěšnou léčbu rakoviny. Několik let žije v polyamorickém vztahu.

Přestože na otázku, co je to láska, nechce jednoznačně odpovědět, řekne mnohé o tom, jak mu rakovina změnila život. Jak na diagnózu i léčbu reagoval. Přijde řeč i na to, co ho na rakovině nejvíc štvalo. Dozvíte se ale také proč raději než termín polyamorie používá „konsensuální nemonogamie“.

Tumor: Polyamor
Nebylo to vždycky jednoduché. Na začátku bylo drama, ale pak si zvykli. A teď žijou spolu. Pár, homeostáze a klid. A pak je tu najednou někdo třetí. Rovnovážný stav se mění. Všechno se dává do pohybu. Vlastně to nikdo nechtěl, ale děje se to. Odteď bude všechno jinak. Jde to vůbec, aby bylo všechno jinak? A jak JINAK? Bude to zase drama? A musí to vůbec být drama? A jak to zařídit, aby z toho všem nebylo špatně...?

Silně smyslová inscenace propojující pohyb, vizualitu a slovo, která své hlavní téma rakoviny, jejího bujení a metastáz dává do paralely s fenoménem polyamorie. Jak je možné sdílet lásku mezi více jak dvěma lidmi? Roste s počtem partnerů i míra lásky? Musí se vstup třetího partnera do vztahu chápat jako nevěra, nebo je to naše normativní myšlení, které když překonáme, najdeme cestu z emocionální katastrofy? Je možné všechno to bujení přežít?

Projekt Tumor: Polyamor je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP. Navazuje na jedinečnou spolupráci A studia Rubín s česko-skandinávským performativním kolektivem T.I.T.S., který se tentokrát propojil s kulturním prostorem Pikene på Broen z norského Kirkenes.

Více na www.astudiorubin.cz