Fade in Rubín

#32 Sweet Home Malá Strana – díl I.

December 16, 2021 A studio Rubín
Fade in Rubín
#32 Sweet Home Malá Strana – díl I.
Show Notes

Celé to začalo u novinářky a autorky Magdalény Rejžkové, která jednoho dne opustila svůj domov a práci v Praze a začala „nový život“ v Marseille. Tam, pod dojmem divadelního představení o komunitě v centru města, zatoužila podobný projekt realizovat v Praze. A to už byl jen krůček od spolupráce s režisérkou a spoluautorkou Olívií Fantúrovou a Rubínem v srdci Malé Strany na inscenaci, která čerpá z příběhů malostranské komunity a otevírá témata více než palčivá. A právě Magdaléna Rejžková je exkluzivním „francouzským hostem“ prvního dílu Fade in Rubín o inscenaci Sweet Home Malá Strana.

ℹ️ Více informací
Web: https://astudiorubin.cz/
Profil inscenace:  https://astudiorubin.cz/inscenace/sweet-home-mala-strana
Facebook: https://www.facebook.com/astudiorubin
Instagram: https://www.instagram.com/a_studio_rubin/
Youtube: https://www.youtube.com/user/astudiorubin

Podpořte Rubín na: https://www.darujme.cz/darovat/1203684?custom-amount=&referrer=&frequency=once&widget=1202421

🎭 Anotace
„Moje čtvrť, moje pravidla.“

Po letech sbírání zkušeností v zahraničí jsi najednou zpátky tam, kdes strávila dětství. To si fakt myslíš, že tu potkáš někoho, s kým jsi běhala po Petříně nebo se koupala v Čertovce? Když je Malá Strana tvůj hood, nebude to jen tak. Takže večírek to bude unikátní, emoce potečou, připrav se i na ideové a majetkoprávní bitky a samozřejmě trochu středověkého tajemna. No, a na závěr, snad už budeme doma…

Malá Strana není zdaleka jediná čtvrť s mizející dostupností bydlení. A domov je místo, kam se vždy rád vracíš. Nebo bys alespoň chtěl. Bydlení je nutnost. A domov místo, kde platíš nájem. Pokud na něj máš.

Dokudrama o (ne)dostupnosti bydlení v Praze, o (ne)existenci sousedských vztahů a otázce, zda lokální komunita stále žije.

Text
Magdaléna Rejžková, Olívia Fantúrová

Režie
Olívia Fantúrová

Dramaturgie
Dagmar Fričová, Lucie Ferenzová

Výprava
Jana Hauskrechtová

Hrají
Alena Štréblová, Eliška Vocelová, Petr Jeništa