Podcast #130: Gedaanteverandering? Wie is bereid om zo te veranderen en de ultieme prijs te betalen richting 'morele volmaaktheid' ?

EWTN Lage Landen - Mgr Rob Mutsaerts

EWTN Lage Landen - Mgr Rob Mutsaerts
Podcast #130: Gedaanteverandering? Wie is bereid om zo te veranderen en de ultieme prijs te betalen richting 'morele volmaaktheid' ?
Aug 05, 2023
EWTN Low countries

Gedaanteverandering van de Heer

Zondag 6 augustus - Feest van de gedaanteverandering van de Heer

Veertig dagen vóór het feest van Kruisverheffing (14 september) herinnert de feestelijke viering van de Gedaanteverandering van de Heer eraan hoe Christus zijn leerlingen wilde voorbereiden op zijn dood aan het kruis (voor de joden een aanstoot, 1 Kor.1,23). Zijn verheerlijking op de berg is niet alleen een voorspel van zijn verrijzenis, maar ook een aankondiging van onze aanneming tot kinderen van God en van de heerlijkheid die eens het gehele lichaam van Christus ten deel zal vallen. Vandaag ook vieren wij onze Heer onder de titel van Salvator, d.w.z. van de Verlosser opgenomen in heerlijkheid (1 Tim. 3,16), overeenkomstig Paulus' woord: Uit de hemel verwachten wij onze Verlosser, die ons armzalig lichaam zal gelijkvormig maken aan zijn verheerlijkt lichaam (Fil. 3, 20-21). Daarom is 6 augustus (datum die ook in verband wordt gebracht met de inwijding –in het verre verleden– van een heiligdom op de berg Tabor) het titelfeest van alle kerkgebouwen die, naar het voorbeeld van de Lateraanse basiliek te Rome, aan Sint Salvator zijn toegewijd. De Gedaanteverandering van de Heer is één van de grote feesten die de kerken van het Oosten en van het Westen met elkaar gemeen hebben.

Mgr. Mutsaerts stelt ons de vraag of we de ultieme prijs willen betalen om werkelijk te veranderen en zelfs eventueel de ultieme prijs te betalen voor 'morele volmaaktheid'? Christus is de kruisdood gestorven voor ons, opdat wij  kinderen van God worden.

Lezingen:
Dan. 7, 9-10.13-14  Zijn kleed was wit als sneeuw | Ps. 97 (96), 1-2.5-6.9 R: De Heer is koning; heel de aarde staat onder zijn macht | 2 Petr. 1, 16-19  Deze stem hebben wijzelf uit de hemel horen klinken |  Mt. 17, 1-9 Dit is mijn Zoon, de Welbeminde

Muziek : "For the beauty of the earth" van John Rutter gezongen door het Bel Canto koor van Vilnius.

Met dank aan Missaal (tiltenberg.org)