Wapen je tegen een lage knolzetting en opbrengst in aardappelen

De Yara Podcast

De Yara Podcast
Wapen je tegen een lage knolzetting en opbrengst in aardappelen
Jun 13, 2025
Yara Benelux

Het droge voorjaar van 2025 heeft ertoe geresulteerd dat de knolzetting in veel aardappelrassen lager is dan gewenst. Ook kan aanhoudende droogte voor een duidelijk verminderde groei zorgen. In deze podcast van Yara legt agronoom Pieter De Prycker uit hoe je een betere knolzetting kunt behalen en hogere opbrengsten in consumptie-, poot- en zetmeelaardappelen

Met toepassing van YaraVita Solatrel kan een significante meeropbrengst worden behaald in de aardappelteelt. Vroegtijdig in het groeiseizoen, wanneer de knollen net gevormd worden (haakjesstadium) kan YaraVita Solatrel bijdragen aan een verhoogde knolzetting. Na deze periode kunnen meerdere applicaties voor een significant hogere opbrengst zorgen, zoals is aangetoond in onafhankelijke meerjarige proeven.

YaraVita Solatrel is een geconcentreerd multi-nutriëntenproduct met onder andere fosfaat, magnesium, mangaan en zink. Deze bladmeststof werkt naast aardappelen ook opbrengstverhogend en kwaliteitverbeterend in de teelt van o.a. granen en maïs. 

Solatrel is in bijna iedere tankmix toepasbaar tijdens het uitvoeren van een fungicidebespuiting. Hiervoor heeft Yara de TankMix applicatie ontwikkeld, die gratis is te gebruiken via het YaraPlus-platform. Hier vindt u ook Yara AtFarm, waar op basis van satellietbeelden taakkaarten kunnen worden gemaakt om plaats specifiek te bemesten.

Wilt u maandelijks geïnformeerd worden over thema’s rondom gewasvoeding? Abonneer u dan op onze YaraAkkerActueel, YaraGrasActueel of YaraGlasActueel nieuwsbrief. Klik op deze link om u in te schrijven.