
Sinistories
In de podcast Sinistories neem ik, Evelyne, je elke twee weken mee in een onheilspellend verhaal, een Sinistory. Van misdaad, tot surrealisme, tot sciencefiction, maar altijd met een sinister randje. De verhalen komen uit mijn eigen duistere brein.
Voor het voorlezen van het verhaal bespreek ik kort het onderwerp met je. Soms aan de hand van een anekdote, soms een nieuwsbericht of wat feitjes. Altijd met stof tot nadenken. Voor je wordt meegetrokken in een onaangenaam verhaal.
Instagram: @sinistoriespodcast
Facebook: facebook.com/sinistoriespodcast
Email: sinistoriespodcast@gmail.com
Sinistories
26. De Nergenshuizense moordzaak
Onterechte veroordelingen, of rechterlijke dwalingen, komen in ons land gelukkig niet heel veel voor. Toch zijn er wel een paar prominente zaken van bekend. Hoe kan het dat er een rechterlijke dwaling plaatsvindt, en hoe komt men erachter dat er zo’n verschrikkelijke fout is gemaakt? Ik vertel het je in de introductie.
Peter bezit een kapsalon in een klein dorpje. De mensen die hij knipt kent hij vaak al tientallen jaren, het is een prettig bestaan. Tot er een moord wordt gepleegd, en het hele dorp in rep en roer is. Weet Peter meer dan hij doet blijken?
Bronnen introductie:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Doodstraf_in_de_Verenigde_Staten
https://nl.wikipedia.org/wiki/Puttense_moordzaak