
Sinistories
In de podcast Sinistories neem ik, Evelyne, je elke twee weken mee in een onheilspellend verhaal, een Sinistory. Van misdaad, tot surrealisme, tot sciencefiction, maar altijd met een sinister randje. De verhalen komen uit mijn eigen duistere brein.
Voor het voorlezen van het verhaal bespreek ik kort het onderwerp met je. Soms aan de hand van een anekdote, soms een nieuwsbericht of wat feitjes. Altijd met stof tot nadenken. Voor je wordt meegetrokken in een onaangenaam verhaal.
Instagram: @sinistoriespodcast
Facebook: facebook.com/sinistoriespodcast
Email: sinistoriespodcast@gmail.com
Sinistories
39. Oréade
Het nichtje van Lola is erg verdrietig als ze hoort dat Lola tijdens een hike op Corsica ten val is gekomen en overleden. Gaandeweg gaat ze zich steeds meer afvragen wat er echt gebeurd is. Was het een samenloop van omstandigheden van slecht weer en pech, of was er meer aan de hand? En hoe kan het dat er die dag nog zestien andere hikers om zijn gekomen?
De bergen zitten vol met bovennatuurlijke wezens en verschijningen. Zo kun je in duitse mijnen zogenaamde bergduivels vinden, en in het oude griekenland was het niet gek om een verleidelijke nimfe tegen het lijf te lopen. In de introductie vertel ik je er meer over.
Bronnen intro:
https://vamzzz.com/blog/mountain-spirits/
https://domainelesoreades.com/en/blog/2011/12/15/who-were-the-oreads/
https://en.wikipedia.org/wiki/Echo_(mythology)
https://en.wikipedia.org/wiki/Nymph