
Kertész Imre Intézet
Kedves Hallgatóink! Önök a Kertész Imre Intézet Podcast csatornájának fültanúi! Kertész Imre 2002-ben az első magyar íróként kapta meg a világ legrangosabb elismerését, az irodalmi Nobel-díjat. A Kertész Imre Intézet célja, hogy az író emlékének megfelelően minél több fórumon, méltó környezetben emlékezzen az egyetlen Nobel-díjas magyar íróra és adja tovább életének tapasztalatait. A Kertész Imre Intézet kultúrtér és találkozóhely, egy olyan szakmai műhely, amely a megfelelő tudás, tapasztalat és kezdeményezőkészség birtokában van, hogy az életművet minden elemében, a ma még nagyszámú, ismeretlen darabjaival együtt bemutassa a hazai és nemzetközi közönségnek. A Kertész Imre Intézet jelenleg Kertész Imre munkái mellett Arthur Koestler, Petri György, Pilinszky János hagyatékrészeit, valamint Sziveri János teljes hagyatékát is kezeli.
Kertész Imre Intézet
Képírók - A művészettörténeti előadás - A művész önképe
•
Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány
Az önarcképek mesterei és a mesteri önábrázolások korokon átívelő, sokszínű példáit ismerhettük meg a Képírók legutóbbi, 2025. április 17-i estjén. Dr. Bellák Gábor művészettörténész, igazságügyi festményszakértő, a Magyar Nemzeti Galéria főmuzeológusa az egyes korszakokra jellemző képmásokon túl a szerepjátszó önarcképek és a kettős önábrázolások világába is elkalauzolta a Kertész Imre Intézet közönségét.
Az előadás ideje alatt Derkovits Gyula Utolsó vacsora című festményét tekinthették meg az érdeklődők, amelyen a mester a megváltó szerepében jelenik meg az utolsó vacsora asztalánál. Az előadások ideje alatt kiállított műtárgyakat a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria bocsájtja Intézetünk rendelkezésére.