JudoMania - judo, selvforsvar og kampformer – med Arne Midtlund
Judo er mer enn kast og holdegrep.
JudoMania gir deg historier, kultur og filosofi fra judoverdenen – og alt du trenger å vite om judo, selvforsvar og kampformer.
Jeg heter Arne Midtlund, og har trent judo siden 1983. Siden 1997 har jeg skrevet om judo på JudoMania.no, og nå fortsetter reisen her – i podkastform.
Annenhver mandag får du nye episoder om judo, kampsport og selvforsvar, krydret med japansk kultur, asiatiske tradisjoner og spennende fortellinger fra judoverdenen.
Enten du trener selv, er nysgjerrig på kampsport, eller bare vil forstå tanken bak judo, er dette podkasten for deg.
JudoMania - judo, selvforsvar og kampformer – med Arne Midtlund
Intervju: Tore Fauske Haugen, sportssjef i Norges Judoforbund
Vi møter Tore Fauske Haugen, sportssjef i Norges Judoforbund. Han snakker om veien inn i judoen, hva som driver ham som trener og leder, og hvordan han ser på utviklingen av norsk judo – både for bredde og topp. Det handler om fellesskap, mestring og hvorfor idretten betyr så mye mer enn bare resultater.
I dag er han 40 % sportsjef og 60 % klubbutvikler, tett på hverdagen i små og store klubber. Vi snakker rekruttering i en liten idrett, hvorfor konkurranse ikke er alt, og hvordan trygge treningsmiljøer kan løfte både bredde og topp.
P.S.
Likte du det du hørte? Har du tanker, spørsmål eller innspill? Da vil jeg gjerne høre fra deg! Send en e-post til podcast@judomania.no. Jeg svarer alltid!
Har du lyst til å støtte podcasten? Det setter jeg utrolig stor pris på! Du kan gjøre det ved å klikke på denne linken. Der kan du velge å støtte meg med en fast, liten sum i måneden – for eksempel tilsvarende en kopp kaffe. Og det er selvfølgelig enkelt å stoppe når som helst.
Og du – hvis du kjenner noen som kunne hatt glede av denne episoden, del den gjerne videre!
Hilsen Arne ツ