Van hokjes naar puzzelstukjes
In de ‘Van hokjes naar puzzelstukjes’ podcast neemt Judith Webber je mee in haar wereld van hokjes en puzzelstukjes. Anders kijken, anders organiseren, is haar credo.
Ze deelt in deze 5 seizoenen haar kijk op talentbevrijding, vertrouwen, verbinding & veiligheid in organisaties, het onderwijs en de samenleving en bevraagt haar gasten hierop.
Judiths visie is dat iedereen talent heeft, dat dit slechts bevrijd hoeft te worden. Dat we open, flexibel en liefdevol met elkaar om kunnen gaan, ook op het werk. En dat mensen intrinsiek gemotiveerd zijn, uit zichzelf.
Wat er nodig is om dit tevoorschijn te laten komen: ruimte! Judith spreekt hierover met voorbeeldmakers in organisaties, HR professionals en mede-veranderaars die vanuit deze basis werken, met als doel om jou te inspireren bij jouw volgende stap. Want goed voorbeeld doet volgen.
Mocht je meer willen lezen, Judiths 4e boek JA zeggen JA doen gaat hierover en is te verkrijgen via Managementboek via deze link: https://www.managementboek.nl/boek/9789024423569/ja-zeggen-ja-doen-judith-webber%20affiliate=6454
Van hokjes naar puzzelstukjes
Seizoen 5 - zorgvernieuwers - Aflevering 8 met Wouter Staal over oa diagnose
Use Left/Right to seek, Home/End to jump to start or end. Hold shift to jump forward or backward.
Stuur me vooral een berichtje 🙏🏻
Ja ja ik ga maar door… ik heb morgen alweer een nieuwe aflevering van de ‘Van hokjes naar puzzelstukjes’ podcast voor je. En dat wordt steeds bijzonder-der… want ik ga eind van dit jaar stoppen met deze podcast.
Vorige week sprak ik Wouter Staal, hoogleraar kinder- en jeugdpsychiatrie en bovenal een bijzonder fijn mens. Wouter is enorm bevlogen over vernieuwing in de zorg, bijvoorbeeld met consultatie - een soort intervisie over beroepsgroepen heen. Dit is in mijn ogen een mooi voorbeeld van werken aan een lerende organisatie en dus lerende mensen. Over en weer leren dus. Want de meeste innovaties gebeuren niet in je eigen veld, is zijn stellige overtuiging.
Zo gebruikt hij ook Design Thinking bij het kijken naar autisme, in co-creatie in plaats van probleemgericht oplossen. Hiermee moet je vanuit meerdere velden naar een situatie kijken, als een aantal lampen die een gebouw verlicht, hoe meer lampen, hoe meer diepte je ziet.
Ook geeft hij een mooie ombuiging van de DSM, hoe deze beter gebruikt kan worden. In plaats van classificeren naar diagnose. Een mooie nuance vind ik zelf.
Ik leerde van hem over de verschillende stadia van volwassen worden en hoe die toepasbaar zijn bij organisatieverandering en in persoonlijke ontwikkeling. Zo kun je door wat gebeurt zomaar teruggeworpen worden naar een eerder stadium, wat de reactie - vaak kinderlijk & angstig - verklaart. En hoe daar dan uit te komen… Machtig mooi!
Luister naar deze waanzinnig interessante aflevering...
Het is mijn missie om Nederland te onthokken. Want niemand past in een hokje, dat doet geen recht aan de hele mens, weet ik uit mijn ruime HR ervaring. Er is een alternatief nodig om meer ruimte te bieden aan talent. Om te bouwen aan vertrouwen, verbinding & veiligheid. Laten we puzzelstukjes vormen, samen een geheel vormen, allemaal even waardevol!
Meer over mij en mijn werk: www.judithwebber.nl