Gooise Museumschatten
Een podcast over de museumschatten in vaste en tijdelijke tentoonstellingen, ofwel veilig opgeborgen in depots, en altijd op te zoeken in de collectieportal van de samenwerkende musea in Gooi en Vecht. Een programma van regioconservator Laura Grijns, geproduceerd en gepresenteerd door Caspar Stalenhoef.
Gooise Museumschatten
Comenius-wandeling door Naarden. Een held in beelden geëerd
Use Left/Right to seek, Home/End to jump to start or end. Hold shift to jump forward or backward.
In deze aflevering wandelt Caspar Stalenhoef door Naarden met John Exalto van het Comenius Museum. Sinds 1670 ligt in deze stad een lang vergeten Tsjechische beroemdheid begraven: Jan Amos Komenský, oftewel Comenius. Vanaf 1892 kreeg hij in Naarden een opeenvolging van steeds grotere monumenten; door wie en waarom zijn die gemaakt?
Deze podcast kan overal worden beluisterd, maar voor wie met ons mee wil lopen: we beginnen bij de fontein voor de Utrechtse Poort. Plek twee: Turfpoortstraat 27 (Spaanse Huis/Weegschaalmuseum). Plek drie: Kloosterstraat 35-37 (Comenius Museum). Plek vier: Marktstraat tegenover 30 (Grote Kerk).
Onze eerdere afleveringen over Comenius: blader terug naar 3 mei 2022, 25 januari 2022 en 2 juni 2021.
Makers in Gooi en Vecht is een programma van Gooi & Vecht-regioconservator Laura Grijns. Podcastproductie: Caspar Stalenhoef. Muziek: ‘Borough’, ‘Nine Count’ en ‘Palms Down’ van Blue Dot Sessions.