Cafe Akcja. Podcast Akcji Demokracji.

Jak ugryźć uchwały anty-LGBT?

September 02, 2021 Akcja Demokracja / Krzysztof Skwara / Paulina Olszak / Angelika Wrona Season 1 Episode 5
Cafe Akcja. Podcast Akcji Demokracji.
Jak ugryźć uchwały anty-LGBT?
Show Notes

Piotr Cykowski, koordynator aktywizmu lokalnego w Akcji Demokracji, rozmawia z trzema osobami, które połączyły siły, aby sprzeciwić się haniebnej uchwale anty-LGBT+ przyjętej w 2019 roku przez Sejmik Województwa Małopolskiego. 

Podobne uchwały anty-LGBT podjęło do tej pory ponad 100 gmin. Przyjmowały je także rady powiatów oraz sejmiki województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

O tym, czym są te uchwały, co robią mieszkającym "strefach wolnych od ideologii LGBT+" ludziom oraz jak walczą z nimi aktywistki aktywiści rozmawiamy z Angeliką Wroną, założycielką Fundacji Tęcza Po Burzy, Pauliną Olszak, działaczką na rzecz praw osób LGBT+ i Krzysztofem Skwarą, twórcą strony zorientowanykrakow.pl.

#LGBT #AkcjaDemokracja #StrefyNienawiści #PodcastAkcji #CafeAkcja Podcast Cafe Akcja i inne działania Akcji Demokracji możliwe są dzięki indywidualnym wpłatom wielu osób. Jeśli możesz, dorzuć się, korzystając z narzędzia bezpiecznych płatności na stronie www.akcjademokracja.pl Zapraszamy Cię też do śledzenia naszych działań na Facebooku, Instagramie i Twitterze.