
Fixdit
Schrijverscollectief Fixdit maakt in samenwerking met De Gids podcasts over literatuur geschreven door vrouwen.
Hieronder zijn achttien afleveringen te beluisteren van de Fixditpodcast Moderne klassiekers; in iedere aflevering wordt één moderne literaire klassieker besproken, geschreven door een vrouw. Jannah Loontjens en Annelies Verbeke interviewden om hun beurt kenners over deze opmerkelijke literaire werken, die in hun eigen tijd zeer bekend waren.
Na deze reeks is het collectief een nieuwe serie begonnen getiteld Lange lijnen.
Leden van Fixdit vertellen hierin over vrouwelijke auteurs die van invloed zijn geweest op hun schrijverschap en de ontwikkeling van hun oeuvre. Deze serie wordt gehost door letterkundigen Maria van Dordrecht en Iris Kater Mirsalari.
Fixdit
Lin Scholte: Bibi Koetis voor altijd
Het werk van de Indische auteur Lin Scholte (1921-1997) geeft op levendige wijze een inkijk in de koloniale periode in Indonesië en de nasleep ervan. Ze werd geboren in Batudjadjar, als dochter van een Nederlandse vader en een Javaanse moeder. Als een van de weinigen beschreef ze van binnenuit en met veel oog voor detail het Indische kazerneleven en het wedervaren van KNIL-militairen en hun families, met de nadruk op vier generaties vrouwen. In haar tweede boek Bibi Koetis voor altijd (1974) staat tante (bibi) Koetis centraal. In ritmische, precieze bewoording tekent Scholte de omgeving, de kazernegewoontes en de sterke familieband, maar ook hoe de geschiedenis in de levens van hen allen ingrijpt. In deze vijfde aflevering van de Fixdit-podcast, die door Writers Unlimited met publiek erbij werd opgenomen in Museum Sophiahof te Den Haag, praten Jannah Loontjens en Annelies Verbeke met schrijvers Gustaaf Peek en Vilan van de Loo. Die laatste bracht in 2007 het verzameld werk van Lin Scholte uit, voorzien van een lange biografische inleiding.