Na vlně zdraví

#17 Hubnout neznamená jíst méně

October 28, 2021 Season 1 Episode 17
Na vlně zdraví
#17 Hubnout neznamená jíst méně
Show Notes

MUDr. Václava Kunová, lékařka, která pomáhá lidem zhubnout – zdravě, chytře a hlavně udržitelně. Píše knihy o výživě a hubnutí, věnuje se individuálnímu poradenství, spolupracuje s odbornými společnostmi. Pomocí jejích receptů nejen zhubnete, ale hubnutí si zpříjemníte.

Odmala snila o tom, že až přijde na to, jak je to s těmi kaloriemi, bude pomáhat druhým. Vystudovala Lékařskou fakultu a téměř souběžně absolvovala studium výživy ve Společnosti pro výživu. A protože chtěla porozumět i těm, kdo jídlo připravují, rozhodla se vystudovat i obor kuchař – číšník.

Když se jí narodily děti, začala o výživě psát. Dnes má na svém kontě již 11 knih o výživě a hubnutí, 262 příspěvků do médií, 52 rozhovorů pro TV a rozhlas, 63 odborných příspěvků, více než 400 receptů… Od roku 2008 publikuje na svém webu rozumnehubnuti.cz. Najdete zde články, recepty, jídelníčky, recenze a nezávislé testy potravin vhodných při hubnutí. Účastnila se i mnoha odborných studií, z nichž ve své praxi vychází. Líbí se mi, že její doporučení nejdou do extrémů. Jsou stručné a pro běžného konzumenta naprosto srozumitelné. Ráda vyvrací mýty a polopravdy v oblasti výživy a hubnutí. 

Já jsem paní doktorku poznala kdesi v online prostoru. Zaujal mě její přístup ke zdravému hubnutí, koupila jsem si její e-book a mým největším překvapením bylo, že vše, co píše, opravdu funguje.

Můj muž díky této ženě zhubnul více než 15 kilo, já svých přebytečných 5. A věřte nebo ne, bylo to velmi příjemné hubnutí. Stačilo udělat pár změn a najednou to šlo. A tak se u nás už několik měsíců vaří podle paní doktorky, aneb jak říká můj muž, když dám před něj jídlo: „A je to podle paní doktorky?“.

Pevně věřím, že můj dnešní host inspiruje i vás.

Přeji vám pohodový podzim, 

Lucie