Pick Please!

Odcinek #15 - Muzyczne podsumowanie marca

April 26, 2022 Pick Please! Season 1 Episode 15
Pick Please!
Odcinek #15 - Muzyczne podsumowanie marca
Show Notes

W muzycznym podsumowaniu marca mówimy o Ukrainie oraz o inspirującym Andriy`u Khlyvnyuk`u, śpiewającym z ulic Kijowa. Zespoły Kraków Street Band, Blue Rumble i All Them Witches wydały znakomite nagrania, a wieść, że Rod Stewart reperuje drogi asfaltowe ubawiła nas w sposób szczególny :) 

EDIT: Kilka sprostowań bo są konieczne!

Płytę Toma Waitsa “Like It`s 1999” nagrano w The Orpheum Theatre w Vancouver w Kanadzie. Łukasz zagalopował się ze stwierdzeniem, że to nagranie “z jakiegoś klubu”. Wyszło na jaw, że dawno nie był w Teatrze. 

EDIT 2: Ww. współprowadzący Pick Please!, jak już się rozpędził, to zagalopował się również w kwestii obsady muzycznej z “Live it`s 1999”. Na gitarze grał wtedy bowiem Gregory Hormel, a nie Marc Ribot. Za zamieszanie wszystkich przepraszamy. Łukasz zarzeka się, że dalej kocha Toma i Marca.

EDIT 3: Płyta “Now” Laboratorium jest z 2018 roku.

EDIT 4: Mówiąc o Marku Laneganie w kontekście Mad Season, Łukasz miał na myśli, że w Mark wystąpił tam gościnnie. Był natomiast permanentnym członkiem Screaming Trees i Queens of The Stone Age.

PS. Smutna wiadomość o śmierci perkusisty Foo Fighters, Taylora Hawkinsa, przyszła już po nagraniu tego odcinka Pick Please! Charyzmatyczny muzyk zmarł w Bogocie, 25 marca 2022. Miał 50 lat.

muzyka: Łukasz Wojciechowski
Zachęcamy też do śledzenia naszego profilu na Facebooku - https://www.facebook.com/PickPlease/