Mee Op Missie: Veteranen verhalen

De erkenning die we direct na Korea niet kregen, komt nu alsnog. En dat doet me goed.

Nationaal Comité Veteranendag Season 5 Episode 6

Theo Haver is 92 jaar oud en spreekt meer dan zeventig later, alsof het vorige maand was, over zijn uitzending naar Korea in 1953. 

Ook al is het bijna een mensenleven geleden, de herinneringen zijn nog heel dichtbij en levend. Niet omdat de herinneringen Theo nog dagelijks pijn doen, maar omdat ze zijn leven mede hebben gevormd: "Toen ik daar aankwam, wist ik nauwelijks wat me te wachten stond. Maar ik wilde iets meemaken. Niet per se oorlog, maar avontuur."

Theo woont inmiddels in het Militair Koninklijk Tehuis Bronbeek in Arnhem. Een plek die voor hem veel betekent. “Daar merk ik pas echt dat het goed is om te praten over wat je hebt meegemaakt. Er zitten daar mensen die het begrijpen. Die hetzelfde voelen, zonder dat je alles hoeft uit te leggen. Dat geeft rust.”

🎖️🪖👮🏻🇰🇷🎖️: Veteranendag 2025 is voor Theo bijzonder. “De erkenning die we toen niet kregen, komt nu alsnog. En dat doet me goed. Niet alleen voor mij, maar voor iedereen die daar gediend heeft. We zijn te lang vergeten. Dit is een gebaar dat telt.”

Muziek: Frances Yip - Arirang
De hele  Mee Op Missie playlist vind je hier.
Intromuziek: Joe Tennessee- Proud to Be a Soldier.

Wil je het verhaal van Theo nog eens rustig teruglezen, dan kan dat HIER of kijk HIER naar de speciale mini-doc die met Theo is gemaakt.

Andere verhalen van veteranen vind je op Veteranendag.nlInstagram, TikTok en Facebookof meld je aan voor de VeteranenMail.

Andere verhalen van veteranen vind je op Instagram en Facebook of meld je aan voor de VeteranenMail.

In gesprek met veteranen over hun uitzendingen en ervaringen.