Compleetdenkers

Compleetdenkers #91 Klopt onze geschiedenis wel? I Dieter De Breuker

kristien van baelⓢ & hilde audenaertⓢ Season 10 Episode 91

Send us a text

Met jullie maandelijkse steun maken wij jullie wereldbeeld completer!
https://www.buzzsprout.com/1956185/support

Dieter is zo één van die mensen die de zin, noodzaak en gedrevenheid voelt om alles langs alle mogelijke kanten te bekijken. Hij is opgeleid als geograaf en geschiedenis is zijn passie. 
Toen ik hem voor het eerst ontmoette was ik onder de indruk van zijn -niet aflatende- zoektocht naar al die juwelen die verstopt zitten in de mazen van onze geschiedenis. Aangezien het meeste wat we op school leerden op z'n minst zeer onnauwkeurig genoemd kan worden, is het voor mij en vele anderen een godsgeschenk dat er mensen bestaan zoals Dieter. Hij neemt z'n tijd om alle draadjes, waar hij kan, aan elkaar te knopen. Het is een onaf web, dat eeuwig onaf zal blijven want de geschiedenis laat zich kennen, maar nooit tot in alle details. Die zijn opgeborgen in één groot collectief geheugen van alle ervaringen des mensen. Wetende dat één gebeurtenis oneindige ervaringsmogelijkheden in zich draagt, weten we dat durven niet weten, het nieuwe weten is.
Dieter zoekt, vindt, verbindt, verduidelijkt en wijst een richting waar mogelijkerwijze de meest aannemelijke waarheid zich schuil houdt.
Dank daarvoor, mister de Breuker!
steve aernouts
Veel kijk- en luisterplezier!

Steun ons zodat we content kunnen blijven maken: http://steunactie.be/actie/steun-podcast-compleetdenkers-1/-25295

Of koop ons een ☕️ 
https://www.buymeacoffee.com/compleetdenkers

Interviewer: Steve Aernouts 
Gastspreker: Dieter De Breuker
Camera: anja coenenⓢ & Finn Fransen
Montage: Finn Fransen & anja coenenⓢ
Soundmixer: Finn Fransen
Muziek Compleetdenkers: Finn Fransen
Datum opname: 23 juni 2025

#compleetdenkers #podcast #hildeaudenaert #kristienvanbael  #steveaernouts #cocoenenfilms #finnfransen #anjacoenen #cocoenen #dieterdebreuker #pisistratus 

Support the show