
Glasshus
Glasshus.Vi sitter alle i glasshus. Omgitt av skjøre grenser og membraner som forvrenger, hjelper eller forstyrrer det vi prøver å si til hverandre. Noen ganger må vi kaste stein for å se det single i glass. Søke å finne det som holder oss fra hverandre, men også det vi trenger for å være trygge i vår egen virkelighet. En podkast om mennesker, fortellinger, språk og det mangfoldige følelses- og opplevelsesspekteret vi har. Av og med Tormod Fuglestad. I første sesong: Vi anmelder hets, skal vi anmelde hets. Se på det fra et semantisk og analytisk ståsted, for å prøve å skru det fra hverandre og se hvordan der virker og hvorfor. Sammen med en herlig bukett gjester som har mye hets å ta av. Kvinner, muslimer, jøder og kunstnere. Og en politiker.
Glasshus
Didrik Søderlind om: Kan vi skape fred med dialog?
•
Tormod Fuglestad
•
Season 4
•
Episode 5
Går det an å skape fred med dialog? I denne samtalen snakker vi, altså Tormod Fuglestad og publikum, med Didrik Søderlind om dialog som fredsmetode.
Vi finner mange ting i denne samtalen, både at dialog er et godt verktøy for å forstå hverandre, og også at dialogen har grenser, og ikke nødvendigvis betyr at vi kan bli enige.
Podkasten er tatt opp live på Deichman Tøyen.