
KBF: bliżej
KBF: bliżej to opowieść o kulturze i sposobach jej postrzegania, które poznajemy poprzez spotkanie twórców i ekspertów. To zderzenie światów i perspektyw, rozmowa czasem burzliwa, a czasem zaskakująco zgodna. Podcast prowadzi Carolina Pietyra, dyrektorka KBF z wieloletnim doświadczeniem pracy i rozmów na styku kultury, projektowania i biznesu. Dyskusja ma charakter uniwersalny, ale najbliższym kontekstem jest dla nas kultura w Krakowie. To pełna dobrej energii rozmowa o warunkach tworzenia i uczestnictwa w kulturze, która jest #bliżej odbiorców.
Znajdź nas na
🧡 FB
https://www.facebook.com/kbf.krakow
🧡 IG
https://www.instagram.com/kbf.krakow/
🧡 LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/kbf-krakow/
🧡 Stronie
https://kbf.krakow.pl/
KBF: bliżej
Co by było, gdybyśmy was zlikwidowali? Joanna Orlik o badaniach w kulturze i sztuce stawiania precyzyjnych pytań.
Po co istnieją instytucje kultury? Czy sztuczna inteligencja dobrze zna Kraków? Dlaczego badania są tak ważne dla sektora kultury?
Po krótkiej przerwie wracamy z podcastem KBF: bliżej. Nowy sezon zaczynamy od rozmowy Caroliny Pietyry z Joanną Orlik – dyrektorką Małopolskiego Instytutu Kultury, założycielką kwartalnika „Autoportret”, doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego, które wspólnie zastanawiają się nad rolą badań w kulturze, gromadzeniem know-how i nieustanną transformacją miasta, a także nad tym, jakie pułapki czyhają na obserwatorów procesów zachodzących wokół nas. W dyskusji nie zabrakło wątku sztucznej inteligencji, która może stać się ważnym sprzymierzeńcem na drodze do doskonalenia metodologii przeprowadzania i interpretacji badań.
Sprawdźcie kolejny odcinek naszego podcastu!
Raport wspomniany w odcinku: https://issuu.com/beczmiana/docs/raport_o_raportach_notes100