
Resno o trajnostnem razvoju
Podcast Zelenega omrežja študentov, v katerem se pogovarjamo o trajnostnem razvoju v praksi, brez dodatnega balasta, iz več zornih kotov. Da to dosežemo, se pogovarjamo s strokovnjaki na svojih področjih.
Študentje se z gosti pogovarjamo o vročih temah, ki se razvijajo v Sloveniji. Želimo, da vsi mladi poznamo dobre prakse ter zakaj slaba praksa ne deluje in vidimo, kako pomembno je, da se izobrazimo o temah, ki nam bodo v prihodnosti prišle še zelo prav na delovnih mestih.
Resno o trajnostnem razvoju
Glas mladih na COP29 1. del
Našo deseto epizodo smo podcast ponovno zastavili malo drugače. Naša voditeljica, Petrisa Čanji Vouri se je z drugo slovensko mladinsko podnebno delegatko Titi Habicht v odprtem pogovoru pogovarjala o aktivni udeležbi mladih v oblikovanju energetsko-podnebne politike, odzivnost politikov na željo mladih po vključevanju.
V času snemanja podcasta se je Titi pripravljala na COP29 v Azerbajdžanu, zato sta se pogovarjali tudi o upanjih in predhodnjih razočaranjih mednarodne podnebne politike in pogajanj ter o realnosti načrtov, ki jih ima tako EU kot ostali svet v boju proti podnebnim spremembam.
S tem podcastom želimo mladi mladim predstavili aktualne teme v trajnostnem razvoju, dobre prakse podjetij in razložiti, zakaj določene slabše prakse ne delujejo in jih tako opolnomočiti za delovanje v trajnostnem sektorju. Zavedamo se, da je osnovno znanje o trajnostnem razvoju v praksi ključno za vsakega, ki vstopa na trg dela, mladim pa prav tako želimo dati priložnost aktivnega vključevanja.
Veliko veselja pri poslušanju epizode podcasta, vabljeni, da nas obiščete na spletni strani in na LinkedInu ter postanete član Zelenega omrežja študentov:
https://www.zelenaslovenija.si/zeleno-omrezje-studentov/
https://www.linkedin.com/company/zeleno-omre%C5%BEje-%C5%A1tudentov/
Podobo podcasta je oblikovala Nova Okorn.