
Resno o trajnostnem razvoju
Podcast Zelenega omrežja študentov, v katerem se pogovarjamo o trajnostnem razvoju v praksi, brez dodatnega balasta, iz več zornih kotov. Da to dosežemo, se pogovarjamo s strokovnjaki na svojih področjih.
Študentje se z gosti pogovarjamo o vročih temah, ki se razvijajo v Sloveniji. Želimo, da vsi mladi poznamo dobre prakse ter zakaj slaba praksa ne deluje in vidimo, kako pomembno je, da se izobrazimo o temah, ki nam bodo v prihodnosti prišle še zelo prav na delovnih mestih.
Resno o trajnostnem razvoju
Podjetništvo med regulacijami in inovacijami: Zgodba o JEK 2 in Zelenem prehodu
V trinajsti epizodi smo se pogovarjali z Markom Lotričem, podjetnikom, predsednikom Državnega sveta Republike Slovenije in dolgoletnim zagovornikom slovenskega gospodarstva. Z nami je delil svoje bogate izkušnje iz sveta podjetništva in politike ter osvetlil ključne izzive, s katerimi se soočamo danes.
Ena izmed glavnih tem pogovora je bil referendum o Zakonu o zaščiti potrošnikov – kako ta zakon vpliva na slovenske podjetnike, ali res ščiti potrošnike in kakšne posledice prinaša za domače gospodarstvo. Ali zakonodaja dovolj upošteva realnost podjetniškega okolja, ali pa dodatno bremeni tiste, ki ustvarjajo delovna mesta?
Dotaknili smo se tudi zelenega prehoda in njegovih vplivov na slovensko industrijo. Kako lahko podjetja ostanejo konkurenčna v času energetske krize? Kakšne spremembe prinaša prehod na bolj trajnostno poslovanje, in ali smo kot država na to sploh pripravljeni?
Lotrič je spregovoril tudi o sodelovanju med gospodarstvom in politiko – ali politika dovolj prisluhne podjetnikom? Kako naj Slovenija oblikuje strategije, ki bodo podpirale inovacije in trajnostni razvoj?
Za konec smo pogledali še prihodnost slovenskega gospodarstva. Kakšna bo vloga podjetništva v prihodnjih letih? Kako lahko podjetja kljub regulacijam in globalnim izzivom ostanejo agilna, inovativna in uspešna?
Vabljeni k poslušanju zanimivega in aktualnega pogovora! 🎧
Veliko veselja pri poslušanju epizode podcasta, vabljeni, da nas obiščete na spletni strani in na LinkedInu ter postanete član Zelenega omrežja študentov:
https://www.zelenaslovenija.si/zeleno-omrezje-studentov/
https://www.linkedin.com/company/zeleno-omre%C5%BEje-%C5%A1tudentov/
Podobo podcasta je oblikovala Nova Okorn.