De Innovatie Cast
Of je nu een gedreven ondernemer bent, een doorgewinterde professional in het bedrijfsleven of simpelweg een liefhebber van innovatie: De Innovatie Cast heeft altijd hands-on inspiratie en een persoonlijk verhaal voor jou in petto. Tune in en ontdek met ons de wondere wereld van innovatie!
In deze podcast staat de persoon en zijn of haar verhaal centraal in onze Cast van de maand. Wat heeft hen geïnspireerd? Wat waren hun uitdagingen en hoe hebben zij dit overwonnen? Van ondernemers tot academici, van opinieleiders tot andere innovatiehelden: Onze Cast delen altijd een uniek verhaal én hun best bewaarde geheimen om voorop te blijven lopen in de wereld van innovatie.
De Innovatie Cast
Sven de Laaf: Ondernemerschap met Zoem.bike en Corporate Venturing | Aflevering 43
Use Left/Right to seek, Home/End to jump to start or end. Hold shift to jump forward or backward.
In deze aflevering vertelt Sven de Laaf over innoveren bij corporates en hoe corporate venturing het risico uit corporate innovatie kan halen. We hebben het over meerjaren contracten met metrics, maar ook hoe het talent kan activeren en tot resultaat leidt.
Sven doet dit met Studio Calicio, voor overheden en corporates. We spreken over innovatie bij de politie met drones, bij de gemeente Den Haag met Living Lab Scheveningen en het concept Travel Light.
Maar ook hoe hij tijdens Covid het idee kreeg voor Zoem.bike, een in Nederland (Den Haag) geproduceerde fiets, initieel voor kinderdagverblijven. Vanuit de principes safety by design, overal te repareren en Nederlands design staat er inmiddels een succesvolle fabriek en kennen ze diverse varianten van de fiets.
Sven praat over ondernemerschap, schalen, IP, keuren en over hoe je het beste uit talent kunt halen.
Mis geen enkel verhaal van onze innovatie helden, unieke inzichten en praktische tips en abonneer je nu op de Innovatie Cast.