De week van de VEB

#103 | Dividendtips, wildgroei in ETF's en hoe draait het overnamecircus?

Vereniging van Effectenbezitters

Use Left/Right to seek, Home/End to jump to start or end. Hold shift to jump forward or backward.

0:00 | 36:04

Ook in deze aflevering van de Week van de VEB bespreken we een aantal opvallende ontwikkelingen op de beurs.  

In deze aflevering gaat het over dividend, overnames, en ETF’s. 

Maar de aftrap is voor Wirecard. De grootste Europese beursfraude van de afgelopen jaren sleept nog altijd voort in de rechtszaal. 

Daarna volgt de overnamemarkt. Op papier draait die op volle toeren met megadeals, maar onderliggend neemt het aantal transacties af en groeit de onzekerheid door rente en geopolitiek. 

Bij Universal Music Group botst activistisch belegger Bill Ackman met het bedrijf. Hij doet een opvallend bod en rekent zich rijk met een Amerikaanse notering, maar de markt gelooft daar vooralsnog weinig van. Bovendien laat nieuw onderzoek zien dat een beursnotering in de VS niet per definitie een hogere waardering betekent.

Ook dividendaandelen komen langs. Die doen het dit jaar goed, maar een hoog rendement kan misleidend zijn. De payout ratio blijkt een betere graadmeter om de houdbaarheid te beoordelen. 

Tot slot: ETF’s. Ooit simpel en overzichtelijk, nu een markt met duizenden varianten en steeds complexere producten. Dat vraagt om scherpere keuzes van beleggers

Verder lezen: 

  • Lees hier het artikel over UMG.
  • Bekijk hier de dividendkalender van de VEB.

Van minuut tot minuut:

00:00: Intro

03:10: Wirecard

10:16: Overnamecircus in perspectief

13:43: Bill Ackman doet vijandig bod op UMG

25:10: Dividendaandelen. Tips bij selectie. 

32:00: ETF's. Hoe houd je het simpel?