
De perfecte presentatie
De perfecte presentatie is een podcast boordevol ideeën, tips en waardevolle inzichten over presenteren, communiceren en perfectionisme.
Elke van Parys is zelf herstellend perfectionist, dochter van een perfectionist, getrouwd met een perfectionist en jawel, moeder van een perfectionist.
Behalve herstellend perfectionist is ze ook public speaker en auteur van twee boeken, namelijk "De kunst van het trainen" en "De perfecte presentatie". Deze podcast is het verlengstuk van haar tweede boek "De perfecte presentatie".
Elke kent de troeven, maar ook de minder fraaie kanten van perfectionisme. Ze weet wat de valkuilen zijn en hoe je die omzeilt. Presenteren en perfectionisme zijn daarmee de twee hoofdthema's die parallel als rode draad door deze podcast lopen.
De perfecte presentatie
43. Over stress om te spreken voor een publiek, hyperventileren en de techniek van rationaliseren
Deze podcastaflevering koppelt de angst voor public speaking aan de ervaring van atlete Hanne Verbruggen tijdens een marathon.
De host, Elke Van Parys, bespreekt hoe negatieve reacties van anderen, of zelfs de vrees daarvoor, kunnen leiden tot fysieke reacties zoals hyperventilatie, vergelijkbaar met Verbruggens ervaring tijdens het EK marathon van 2025.
Elke Van Parys, auteur van onder meer 'De Perfecte Presentatie' (uitgegeven bij LannooCampus) stelt dat veel mensen angst ervaren voor kritiek tijdens presentaties, wat resulteert in lichamelijke ongemakken. Om deze angst te overwinnen, introduceert ze de techniek van rationalisatie.
Wat deze techniek precies inhoudt, ontdek je in deze aflevering.
Vind je deze podcast inspirerend en leerrijk?
Deel hem dan in jouw netwerk en volg de podcast zodat je geen enkele nieuwe aflevering mist.
En een review is ook altijd fijn 😉
Meer info over en intekenen op het online leertraject "Maak de perfecte presentatie" op https://elkevanparys.peggypay.com/craften
Meer informatie over Elke Van Parys en alle Youtube video's bij De perfecte presentatie vind je op https://www.elkevanparys.biz/
Het boek "De perfecte presentie" is te koop in de boekhandel of op https://www.elkevanparys.biz/my-books.html
Bestel je het boek via bovenstaande URL, dan steun je niet alleen het goede doel, maar ontvang je ook een handig notitieschrift waarin je aantekeningen kunt maken 😊
Volg Elke ook op Instagram @elke_heydays of connecteer met haar op LinkedIn.