Filmgjensyn - gjensyn med det beste (og verste) fra filmhistorien
Fra Blade Runner til Bloodsport, fra Citizen Kane til Catwoman – vi graver i arkivet, børster støv av klassikere, kalkuner og kultfavoritter, og serverer deg fleip, fakta og frustrasjon.
Hver uke tar vi et nytt dypdykk i filmhistorien – med nerdete entusiasme, ufiltrerte meninger og masse fun facts du kan briljere med på vors.
Filmgjensyn - gjensyn med det beste (og verste) fra filmhistorien
Episode 115 - Outland 1981
I denne episoden tar Jon og Eivind turen til Jupiters måne Io for å gjenoppleve Peter Hyams’ sci-fi western Outland (1981). Sean Connery spiller den utslitte Marshal O’Niel, som oppdager dop, korrupte sjefer og arbeidsforhold som ville fått hvilken som helst HMS-ansvarlig til å besvime. Vi går gjennom handlingen i detalj, ser på hvorfor filmen ofte kalles “High Noon i verdensrommet”, snakker om de sterke prestasjonene fra Connery og Frances Sternhagen, og får litt bakgrunn om regissør Peter Hyams. Pluss: humoristisk synopsis, behind-the-scenes-snacks og Filmgjensyns faste nerde-dypdykk.
https://podimo.com/s/9HQUDSxP
Bli med i Podimo via denne lenken så drypper det en krone eller to på oss.
Kontakt: jon@filmgjensyn.no
Podcasts we love
Check out these other fine podcasts recommended by us, not an algorithm.
BrettSpillPodden
Jon Songvoll
Skrekk: Fortellinger av norske forfattere
Skrekklitteratur