Bármilyen platformra is keveredjünk a mai világban, könnyen azt tapasztaljuk, hogy valaki, valamilyen témában és valamilyen formában meg akarja nekünk mondani a tutit - így van ez a táplálkozással kapcsolatban is. Mi is sokat dilemmáztunk, hogy adjuk egy-e mindenható ökölszabályt a mai epizódban ahhoz, hogy hogyan kell fenntartható módon táplálkozni.
Végül úgy döntöttünk, hogy nem mondunk semmi tutiságot és világbékét elhozó receptet. Cserébe viszont kontextusba helyezzük a témát! Igyekszünk sokféle szempontot behozni a beszélgetésbe. Társadalmi oldalról, egészségügyi oldalról, környezeti oldalról, a pénztárcánk, a kreativitásunk és innovativitásunk felől is közelítve.
Arra keressük a választ, hogy hol van a kikövezetlen arany középút 2024-ben, Magyarországon, amelyen haladva egy mezei fogyasztó is tud érdemben tenni azért, hogy tisztábban lásson, felelőssebben döntsön és finomabbakat főzzön, ha fenntartható étrendre terelődik a szó.
Olyan kérdéseket feszegetünk, hogy meddig oké teljesen letolni magunkról a felelősséget (NEM OKÉ), mikor érkezünk meg a hülyebiztos boltok korába, ahol végre szájba rágnak nekünk mindent (SOHA) és vajon megúszható-e a gondolkodás akkor, ha arról van szó, hogy mi kerül a tányérunkra (NEM).
Ha egy valamit biztosan mégis mondanunk kellene, akkor azt mondanánk, hogy ha fenntartható táplálkozásról beszélünk, akkor azt mindig tartsuk észben, hogy ez nem egy “becsontosodott történet” - ahogy Réka utal rá. Egyáltalán ne vegyük készpénznek, hogy mindig úgy fogunk táplálkozni, ahogy ma táplálkozunk, mert a már napjainkban is érzékelhető természeti változások miatt mindenképpen változik az élelmiszereink mennyisége és minősége is.
Folytassuk a beszélgetést személyesen a Fabrikban vagy valamelyik social csatornánkon.
Instagram
Facebook
Csatlakozz az #olvasslipót könyvklubunkhoz és olvassunk együtt!
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Nézz szét a honlapunkon!