AI, Mens en Technologie met Jeroen Krouwels en Randall van Poelvoorde's Podcast
Hoe technologie jouw leven steeds meer bepaalt. Wees voorbereid want de kansen zijn groot! AI, kunstmatige intelligentie, Artificial intelligence. Dat zijn de woorden. Maar het gaat natuurlijk niet over woorden. Het gaat erom wat wij ermee doen in ons dagelijks leven. Of we het accepteren of verwerpen. Of we er gelukkiger mee worden of dat het ons sip maakt.
Technologie hoort het leven leuker en makkelijker te maken en mensen dichter bij elkaar te brengen en dat zijn steeds de thema's die we in deze podcast bespreken
AI, Mens en Technologie met Jeroen Krouwels en Randall van Poelvoorde's Podcast
#64 De 'Zero-Human Company': Kun je een miljoenenbedrijf runnen in je eentje?
Use Left/Right to seek, Home/End to jump to start or end. Hold shift to jump forward or backward.
Laat ons weten wat je vond van deze aflevering! Of is er een onderwerp dat je graag zou zien?
Kunnen bedrijven straks écht volledig autonoom draaien op AI-agents? En wat blijft er dan nog over voor ons als mens? Jeroen en Randall bespreken de kansen, de bittere noodzaak van menselijk contact en delen een exclusief kijkje in de keuken van Jeroens eigen bedrijf, dat onlangs twee 'virtuele collega's' heeft aangenomen.
Wat ga je leren in deze aflevering?
- Google IO Update: Een korte blik op de nieuwste AI-tools zoals Google Omni, Spark en Open Claw.
- De One-Man Unicorn: Hoe één slimme ondernemer met een digitaal AI-leger de productiviteit van een traditioneel bedrijf met 40 man kan evenaren.
- De mens als regisseur: Waarom AI-agents fantastisch zijn voor de uitvoering, maar waarom de mens áltijd eindverantwoordelijk (en juridisch aansprakelijk) blijft.
- De valkuil van automatisering: Waarom het automatiseren van een slecht bedrijfsproces alleen maar leidt tot een snellere stroom van fouten (OW + NT = OI).
- De overlevingsstrategie voor corporates: Hoe traditionele bedrijven zichzelf kunnen kannibaliseren of transformeren om de disruptie voor te zijn.
Traditioneel vs. Zero-Human: De Impact op Productiviteit
Factor | Traditioneel Bedrijf | AI-Gedreven Organisatie (Jeroens Model)Personeel | Grote teams, veel overhead en management | Compact team (mens) + Digitaal AI-leger
Productiviteit | Gelimiteerd door uren en menselijke capaciteit | Factor 2 tot 3 efficiënter door inzet van agents
Focus | Veel tijd kwijt aan administratie en processen | Maximale focus op Customer Intimacy en R&D
Opvallende quote uit de aflevering:"Uiteindelijk gaan veranderingen nooit over systemen, maar over mensen. Laten we de tijd die we winnen met AI vooral teruginvesteren in wat ons menselijk maakt: de menselijke verbinding." – Jeroen Krouwels
Jeroen en Randall maken deze podcasts met veel plezier voor je. Wil je de mannen als spreker benaderen of betrekken bij jullie interne inzet van AI? Zo kun je ze bereiken:
www.jeroenkrouwels.nl
Mobiel: +31 651 992 357
E-mail: jeroenkrouwels@outlook.com
www.randallvanpoelvoorde.nl
Mobiel: +31 629 604 036
E-mail: randall@robotxperience.com