Een Kwestie van Tijd
‘Een Kwestie van Tijd’ is de podcast waarin wij, Erwin (Generatie X, vader) en Nina (Generatie Z, dochter), samen de wereld verkennen door elkaars ogen. In een tijd waarin het soms lijkt alsof generaties mijlenver uit elkaar liggen, vragen we ons af: is dat echt zo? Of vertellen we onszelf dat verhaal, terwijl we eigenlijk verrassend veel op elkaar lijken?
Met nieuwsgierigheid, een open blik en humor duiken we in actuele en alledaagse thema’s, ontdekken we hoe de tijdsgeest ons vormt, en vooral: wat we van elkaar kunnen leren. Zelfs als dat soms betekent dat Erwin iets met TikTok moet… of Nina iets met een printer.
Visueel ontwerp: Mica Pronk.
Een Kwestie van Tijd
#3 Van Kaartlezen tot TikToktoerisme: over Reizen
Use Left/Right to seek, Home/End to jump to start or end. Hold shift to jump forward or backward.
Als je vandaag op reis gaat is alles binnen handbereik: je boekt een vlucht via een app, een Airbnb regel je in twee klikken, en de hotspots vind je op sociale media.
Maar toen Erwin jong was, ging je voor een vakantie naar het reisbureau. Je bladerde door dikke reisgidsen, en navigeren: dat deed je met een wegenkaart op schoot. De wereld wordt steeds kleiner, vaak en ver reizen lijkt voor Nina's generatie steeds vanzelfsprekender. Was reizen vroeger bijzonderder, juist omdat het meer gedoe was?
In deze aflevering kijken we hoe reizen is veranderd: van kaartlezen tot TikTok-toerisme tot verdwalen in een onbekende stad. We gaan op reis! Ga je mee?