Serve and Turf Podcast
Serve & Turf is de tennispodcast met Nederlands nummer 1 Tallon Griekspoor, host René Watzema en Jeff Sam-Sin. Twee keer per maand duiken ze in alles wat er speelt op de Tour: de laatste scoops, de grote wedstrijden, en het leven áchter het tennis. Geen stijve analyses, maar vrienden onder elkaar humor, expertise en spontaniteit. Game, set en gesprek.
Serve and Turf Podcast
"Ik ben op mijn hoede wie ik wel wat geef en wie niet"
Use Left/Right to seek, Home/End to jump to start or end. Hold shift to jump forward or backward.
Deze aflevering is vlak voor de start van Wimbledon opgenomen. We hebben het over Wimbledon en het aankomende Hardcore seizoen waar de beste technische tennissers vaak goed tot hun recht komen. Ook wordt er weer veel gelachen en zijn er ook luchtige gesprekken. Geniet van weer een leuke uitzending van Serve & Turf podcast en schroom niet om ons wat sterren te geven ;)
Jongens, welkom bij een nieuwe podcast. We zijn er weer. We zitten heerlijk op ons plek hier bij Hotel Restaurant Laastres met mijn jongens omheen. Ja, gewoon. Goed jullie te zien, jongens. Ja, met mij gaat goed. Met jullie? Ja, goed. Alles nog aan. Nog wel. Want het is nog steeds ook polken heet in het land. Jij zei eerder al: of alles of niks. Het is of bloed geslagen heet. Of wat komt hier met uit de luchtvallen? Het is toch welk strandteentje pak je eigenlijk in Nederland als je naar het strand gaat? Strand?
SPEAKER_02Ik ga niet snel naar het strand. Ik zit wel eens bij Strand Zuid in Amsterdam. Dat is een beetje zo'n aangegaan. Ja, daar lig ik wel eens. Bij de rij.
SPEAKER_01Niet met rij, maar jij? Weet je wat is, ik ga kom je al eens tegen. Wij zitten af en toe met de kinderen, maar ik ga ook niet zo naar het strand. Maar misschien komt het. Ik heb dat idee, omdat ik opgegroeid ben in Zandvoort, daar heel veel in omgeving ben geweest. Ook altijd heb gewerkt op het strand. Ik hoef niet zo op het strand te zijn. Ik verfilm me ook snel. Moet ik lang stil liggen.
SPEAKER_02Het is ook altijd wel echt mega druk dan opeens. Als het zo'n dag is, vind ik. Het weggetje richting Zandvoort.
SPEAKER_01Want de zeeweg is dicht. Ja, dat is één maand weg geworden. Eén maand weg? Eén baans weg geworden. Hoor ik jou nou slecht? Ja, dat denk ik. Eén maand weg. Een beetje te pakken. Ik ga ook niet graag naar het strand. Ik vind het ook die weg naar beneden, als je dan op het strand bent, in je zwembroekje. Al die lampen erop, die mensen. Het lichaam dan net niet fit genoeg is. Je ziet toch die ogen, dat vind ik toch niet lekker. Van die Haan netjes naar beneden. Dan voel je het toch wel een beetje trill, het lijfje. Het is niks voor mij, het strand nu. Weet je wat ik ook een beetje vind? Ik vind de Nederlandse C, ook als je in het buitenland bent geweest, het is zo'n hoor. Is het niet?
SPEAKER_02Is het absoluut niet.
SPEAKER_01Ga je niet graag in. Ik pak koffie van tegensprek hier.
SPEAKER_02Nee, absoluut niet. Het is net die bakslood. Voor die koffietin. Waar je in duikt. Dat is al de kleur. Ik kom er niet gewoon.
SPEAKER_03Ik ben ook een beetje verwend dat ik veel rijst of veel mooie plek kom, dat ik mooie strandjes zie. Jij doet je snorkel er niet voorop. Hier niet.
SPEAKER_01Die schuimkraag is groter nog, mijn biertje. Wat hier in dat C'tje ligt. Dus ik vind die een beetje smoetig. Ik vind het strand wel lekker liggen, maar over het algemeen ben ik daar niet heel vaak te vinden. Ik ga er straks wel naar toe. Dus als je ons zoekt, we zijn daar niet. Nee, we zitten ergens een kopje koffie of een biertje drinken. Maar goed, we zijn hier ook om andere reden. Ja, het Wimelde gaat beginnen. We hebben het vorige keer nog even kort besproken, maar het is voor mij het toernooi van het jaar: het draait om slagroom aardbeien en heel goed tennis. Wat verwacht jij? Want vorig jaar dat Wimelde ook, helemaal. Wimmelde vind ik een fantastisch toernooi. Eerlijk, dat kijk ik heel graag. Ik kijk graag weg samen met Roland Ros. Wat verwacht ik? Ik verwacht. Heb jij een beetje een favoriet dan ook? Wat kijk je dan een beetje naar ondergrond ook en zo, of niet? De favoriet zit naast me natuurlijk. Je bent voor Nederland. Dat ten eerste. En ik moet eerlijk zeggen, ik ben wel van de oude Stempel. Ik hou van van tennisers die er nu niet meer zijn. Dus Nadal, Veder, Favrinka. Favrinka is er dan wel. Aflevering 50 niet meer. Alsof ze een kist liggen opgemaakt. Ze zijn er niet meer. Alsof ze gaan niet op alle slag van stout leggen. Dat hebben we een hele lange uitzending hoor. Maar die zijn ook zo betreurend alsof ze het niet meer zijn. Wat vind je daarvan? Het is toch een gemis, hè? Het is echt een gemis. Alkeras vind ik geweldig om naar te kijken, want die wisselt ook. Dat is mooi, want is er niet? Nee, die is niet. Die heeft last van zijn pols natuurlijk. Is daar al nieuws over?
SPEAKER_02Volgens mij is die niet geopereerd. Nee, hij is niet geopereerd, maar hij loopt al een tijdje met een brace. Ze hebben het over ietszelfde. Nadal heeft ook die problemen gehad destijds. Ik heb nog helemaal niks gehoord wanneer hij terug gaat keren.
SPEAKER_01Hangt in de Spaanse lucht. Ik heb een beetje beelden rond zitten kijken. Ho zijn blessure tot stand is gekomen. Maar het komt door die voorhand die zo heel lijp doorklapt, helemaal om zijn arm heen. Dat het helemaal hier naartoe gaat. En dat dat ook de rare stand eindigt.
SPEAKER_02Het is ook niet gek als je die jongen natuurlijk voor hem ziet slaan, hoe hard dat gaat op die jonge leeftijd, week in, week uit. Haalt bijna elke week finale. Dat lichaam wordt nu al volledig tot de limiet gepusht. Ik vind het niet gek dat. Je ziet heel veel blessures nu, heel veel jonge gasten. Daper, Fels. Rune, die zijn Agile Space afscheurt. Dat is de enige waar het die erg ziet. We hebben het gewoon echt over. We hebben het over een aantal hele goede, gewoon potentiele top-tien spelers van de volgende generatie. Die nu al best wel zorgelijke blessures allemaal hebben.
SPEAKER_01Maar waar ligt het dan aan? Is het toeval? Is het te zwaar allemaal?
SPEAKER_02Te veel, te zwaar. Misschien niet de juiste mensen om hen heen. Het is natuurlijk mega fysiek geworden allemaal. De toernooien worden langer. Er zijn meer toernooien. Die jongens krijgen op heel veel toernooien startgeld, waar ze misschien geen nee tegen zeggen, waardoor ze te veel spelen. Misschien druk vanuit management. Dus ik denk dat er genoeg redenen zijn. Maar ik vind het ergens wel zorgelijk om te zien dat we zoveel jonge gasten in de top 20, top 30 wekelijks moeten missen.
SPEAKER_01En ik ben heel benieuwd naar sfeer, jongens.
SPEAKER_02Want zit hij er zo lekker in nu? Ik denk niet dat hij op gras gaat doorpakken. Maar ik denk wel dat hij nog een grandslam gaat winnen.
SPEAKER_01Maar het is ook de enige enige grens finale die hij nog niet heeft gehaald.
SPEAKER_02Ja, maar die op gras. Wat is het goed? Ja, dat zeg je goed. Dat zeg je goed. Hij heeft juist open en als je een open finale verloren, nu dan Roland Gros gewonnen. Ik denk niet dat hij het op gras gaat doen. Ik vind dat is niet helemaal zijn ondergrond. Ik denk wel dat zijn carrière een enorme boost gaat krijgen. En dat dit gewoon enorme druk van zijn schouders is.
SPEAKER_01Hij zat ook heel lang bij die club van de beste spelers ter wereld zonder een Grand Slam titel. En daar valt hij nu ineens, daar is hij uit.
SPEAKER_02En ik zie nu alleen maar weer posts van ja, wie is nu de beste speler zonder een Grand Slam titel?
SPEAKER_01Ja, en dat was ook een interessante vraag die ik jou wilde stellen: wie is dat dan?
SPEAKER_02Dat is een hele moeilijke vraag. Want je moet dan helemaal de geschiedenis in zijn. Ja, ik vind het een trieste vraag. Ik ga nu wat ga je opnoemen. Casper Rut, Tietzi pas. Die jongens hebben bizarre carrières. Casper Rud is één wedstrijd afgeweest in de Josopenfinale van nummer 1 van de wereld. Er stond één-een in set en had setpoint in de derde set. Ik vind het zo'n denigrerende vraag. Ook Sweer heeft. Sweer heeft een waanzinnige carrière. Iedereen tekent voor die carrière. Het enige wat miste, natuurlijk, was die Grand Slam. Die heeft hij nu. Ja, ik denk nu dat het hek van de Dam is. En dat er nu ook die voorraan door gaat slaan, denk ik. Ja, dat denk ik echt. Ik ben heel benieuwd. Die jongen heeft alles gehaald nu. Wat moet die jongen nog meer halen? Die heeft Olympisch gehoudt, die heeft een Grand Slam. Die heeft de master schon, die heeft meerdere duizenden schon. Die gaat nu los.
SPEAKER_01Maar ik denk gewoon het heel simpel: ik denk dat Sinn gewoon mee. En die volgt gewoon de weg waar het even gestopt is. Tussen hem en alkeras. Wat maakt hem nou zo goed?
SPEAKER_02Zo degelijk. Maar ja, we hebben het ook op Roland Gros gezien. Zonder alkaras, de torenhooge favoriet. Sinner gaat er volledig aan onderdoor. Nu was het dan fysiek met de warmte. Ik denk wel dat er een aantal gasten zijn die als die hem vroeg, ongeplaatste jongens, als die hem vroeg in het toernooi loten. Waarom niet? Gras is wel tricky daarin. Maar haalt Sinn er week twee, overleeft hij de eerste paar rondes, is die natuurlijk wederom de toren hoge favorieten.
SPEAKER_01En oer degelijk dus.
SPEAKER_02Ja, ik vind het ook geen wilde gok van je. Dat je zegt dat Sinn er wimelder gaat winnen. En Novak dan?
SPEAKER_01Ja, daar hoor ik ook. Daar heb ik ook veel video's over gezien. Te zeggen van Novak, als hij nog iets wil, dan is dit waarschijnlijk zijn allerlaatste. Als twee in open is natuurlijk zijn too.
SPEAKER_02Ja, maar ik denk dat het gras is misschien wel zijn beste kans is. Zeker zonder Alkeras. Ik denk dat hij ook een beetje het geluk moet hebben dat hij aan de andere kant van het schema zit. Dus dat hij niet in de halve finale bij Sinners zit. Maar hopelijk in de halve finale voor hem bij Sfeerf. Maar ja, zal toch van Sinner moeten gaan winnen waarschijnlijk. Ik denk niet dat hij hem gaat winnen. Nee, ik zou het wel mooi vinden. Heel bijzonder vinden.
SPEAKER_01Als hij het nog één keer doet. Dan is hij ook meteen de outsie die ooit een slam heeft gehad. Dan heeft hij denk ik elke record aan zijn broek hangen. Ja, dat heeft hij al. Ja, ongelooflijk. Wat een talent. Je hebt een gaat zin in hoor. Jij gaat vroegen naar Wimmelden.
SPEAKER_02Ga je het goed voorbereiden? Ik ga zes dagen van tevoren daarheen. Daar trainen. Daara omstandigheden wennen. Er zijn toch weer wat andere banen dan alle andere grastoernooien. Wimmelden veruit de beste banen. Staan ze natuurlijk ook onbekend.
SPEAKER_01Ik heb wel de dronebeelden gezien. Zie je op tv. En Herodic zegt dat Queens de beste baan heeft.
SPEAKER_02Ja, dat zal misschien voor zijn spel.
SPEAKER_01Alle in ieder geval niet, hè?
SPEAKER_02Halle was niet top dit jaar. Majorca komt ook in de buurt van een beach toernooi. Maar ja, daar. Ik hoorde net ook weer dat het daar, het is daar elke dag 36 graden. Ja, als die zon de hele dag op die baan staat, en er wordt op gespeeld, ja, dan is het niet geen weinig leven in. Maar als die zon de hele dag op jou staat, is er ook weinig leven. De Groundsman. Jij begint alleen maar op te beuren. Lijkt wel dronken. De Groundsman van Wimmelden doet ook alle andere toesters. Dus die doen dat ook allemaal. Ik heb wel het idee dat hij Rosmalen vergeten was dit jaar. En Halle. Op Wimmelden de eerste twee dagen. Wij mogen dan het weekend voordat het toernooi begint. Mag je als speler een uur daar trainen. Dan ben je gewoon bijna bang om daarop te stappen. Dat voelt zo waanzinnig magisch. Dat is voor mij misschien wel het allermooiste moment van Wimmelden. Is de dagen daarvoor mogen trainen op de wedstrijdbanen. De eerste zijn die op die baan stapt, dan ben je gewoon bang dat je die banen stuk trapt. Dat is zo'n mooi gevoel. Dat is zo waanzinnig.
SPEAKER_01Gaan wij nooit meemaken, jongen. Wat niet? Dit gevoel? Maar op tv zie je het ook.
SPEAKER_02Die banen Wimmelden. Dat is gewoon.
SPEAKER_01Wij gaan er ooit een keer zitten. Ja, nee gaan we het ook voelen. Nodd. Maar zo'n voorbeeld, Wimmelden, daar ben ik dan benieuwd naar. Zoekt de organisatie ook hotels uit voor de spelers?
SPEAKER_02Ja, dus ze hebben verschillende hotels. In Wimmelden hebben de meeste, heel veel spelers hebben, huren huis, in de buurt van Wimmelden zelf. Met het idee van oké, je hebt heel vaak slecht weer. Als het dan slecht weer is, kan je gewoon lekker naar huis, heb je daar je plek. Hotels zijn altijd toch wel 30-40 minuten rijden. Het verkeer in Londen is dramatisch. Is echt dramatisch. Dus ik heb een aantal keer ook in een hotel gezeten dat je gewoon twee uur per dag in de auto zit. Dus nu zit ik zelf ook in een huis op een kwartiertje loopafstand van Wimmelden. Dat maakt het gewoon veel makkelijker, veel flexibeler. Kan je ook gewoon zelf koken, kan je samen met je team dat allemaal regelen. Dus dat is wel heel fijn. Lekker hoor. Ja, is lekker. Voelt ook iets meer als thuis. Weer de hotelkamer. Je ziet al zoveel hotelkamers. Dus ik ben best wel voorstander van door het jaar heen om af en toe in een huis te zitten.
SPEAKER_01Dat is lekker. En wordt het trouwens betaald door Wimbledon?
SPEAKER_02Ja, je krijgt per dag een aantal een bijdrage, waar gewoon op je prijzengeld gestort worden. Maar dat is dan per dag voor je hotelkamer.
SPEAKER_01Over prijzengeld gesproken, daar is heel veel discussie over geweest. Want er ging dus maar 15% van de winst, maar naar de Spelers. Er werd bijna nog geboycott en alles. En nu is er dus een verandering geweest. Het is opgeschroefd naar 20%. Dus de prijzen pot, want dit jaar bij Wimmelder is 74,4 miljoen euro. Het zijn van ga stotteren. En als je het toernooi wint, krijg je dus 4,2 miljoen. Ja, dat is lekker. En dat vind ik dus heel mooi. Dat je in deze sport doen, je verdient net zoveel zijn man als mijn vrouw.
SPEAKER_02Dat is wel lekker. Op de grens is dat zo. Op de andere toernooi is dat niet. Op de ATP toer en VPC is dat niet altijd zo.
SPEAKER_01Coco Gauf pak de eerste keer het volledige bedrag, toch? Coco Gauf, wat ben ik nog gek? Ja, dat zou wel kunnen. Ik weet niet of mevrouw. Dat kan wel, ja. Leuk vijfje tussendoor.
SPEAKER_02Moet je dit nog wel voor controleren. Die niet scherp. Moet je dit nog wel voor controleren.
SPEAKER_01Niemand weet waar dit over gaat, hè? Coco Gauf is net 17 geworden, die heeft echt niet een keer de allereerste prijzenspot gewonnen.
SPEAKER_02Die heeft een nieuw balance contract van 25 miljoen per jaar. Daar hoeven we ons even geen zorgen om te maken hoor. Dat doen we verhaal. Maar goed, ja, bizarre prijzenpot. 20% omhoog gegaan. Nee, nee, van 15 naar 20%. Dus de totale revenue is nu 20%. En dat was 15%. De hoogste groei in één keer ooit. Ja, dat is wel een serieus. Sabelleenkaat hebben geklaagd. Ja, de topspelers hebben daar wel wat voor. Dat is een beetje het probleem. Of het probleem wat de spelers vinden, is dat wij in onze sport, wij pakken 15% van de revenue. En als je kijkt naar de NBA, NHL, NFL, Premier League, die pakken allemaal tussen de 40 en 50% van de revenue. En wij tennisers, maar 15% nogmaals, ik denk dat je geen medelijden met ons hoeft te hebben. Alleen zijn wij daarin ook degene die ons team betalen. En dat doen die andere sporten ook niet. Dus dat is wel een interessant dingetje. Waarvan ik vind dat wij die revenue moeten omhoog hebben. Als je kijkt naar alle andere sporten, zwaar terecht, als je naar mij vraagt.
SPEAKER_01Hoe zit het dan met de kijkcijfers en zo dan?
SPEAKER_02Ik denk dat de Wimelden en kijkcijfers redelijk bovenaan staan. Ik heb de laatste jaren wel eens wat cijfertjes gezien vanuit Italië als Sinners speelden. Die verbreken elk record. En in Spanje ook met alkeras. Die finale SNR Alker, zoals mij in Parijs, die heeft elk record verbroken. Was ook wel een hele bizarre punt.
SPEAKER_01Slechts bekeken finale ooit. Nu dit jaar.
SPEAKER_02Alle grote namen eruit.
SPEAKER_01Echt slechts bekeken finale. Ja, dat komt er al een beetje bij kijken. Het goedkoopse kaartje of Wimelden is volgens mij rond 1700. Dat is niet lekker, hè? Zit je drie hoog achter?
SPEAKER_02Heb je verder kijken nodig?
SPEAKER_01Heb je verder kijken nodig? Beetje gras in je mond. Hang ik daarnaast iemand met een parachute?
SPEAKER_02Dan moet je nog een aardbeien kopen.
SPEAKER_01Daar moet je, denk ik wel. Heb je daar een beetje support? Mag je daar schreeuwen überhaupt? Nee, Wimmelden is heilig.
SPEAKER_02Het gebeurt heel weinig. Wimmelden, daar hoor je een speld vallen op die banen.
SPEAKER_01Dan hoor je niet.
SPEAKER_02Breekie, breekje. Nee, nee, nee, nee.
SPEAKER_01Ook op de sidcoords.
SPEAKER_02Ik heb wel eens op de sidecoords wel grappig. Een van mijn beste vrienden, die is twee of drie jaar geleden een keertje komen kijken met zijn vriendin. En die zijn vriendin, als die twee drankjes op heeft, die laat zich nogal horen. Ik speelde tegen Fabio Fognini. Eerste ronde. Wat later op de dag. Dus zij had al een paar drankjes op. En die was alleen maar mij aan het aanmoedigen en aan het toejuichen. En dat werd niet helemaal gewaardeerd op de grounds van Wimmelden. Maar dat maakt het wel heel mooi ook. Maar dat is natuurlijk een beetje het heilige Wimmelden. Dat doet mij heel erg denken aan Augusta bij golf bij de masters. Ook stilte bordjes, Quiet, please, hang omhoog. En dat heb je hier op Wimmelden.
SPEAKER_01Ik vind over Vogini gesproken. Dat vond ik ook als hij speelde, als ik hem voorbij ze heb, dan bleef ik altijd kijken.
SPEAKER_02Wat een figuur. Je hebt het over filmpjes. Het filmpje van Vognini op Wimmelden. Dat hij die bal op de baselijn slaat, dat hij uit wordt het hoogbal.
SPEAKER_04No, no, dat hij op de grond gaat. Pascaal, Pascal. Wat een veel dat hij op de grond valt en dat de scheidsrechter keihard begint te lachen. Iedereen moet lachen.
SPEAKER_02Ja, het is een mooi filmpje.
SPEAKER_01Maar die gootste, die stiekem, als je hem ziet tennissen, achterloze vind je het niet. Alsof je er geen zin in hebt. Moeiteloos. Slaat alles vanuit rechtop. Gestrekte benen. Doet alsof het helemaal niks is. En die heeft een pas serieuze carrière.
SPEAKER_02Ik denk dat Fabio nog geen twee kniebuigingen heeft gemaakt in zijn leven. Ik denk dat hij op zijn knieën gegaan voor Flavia. Voort een vrouwtje. Maar daar is het bij gebleven hoor.
SPEAKER_05Bokini en Flavia.
SPEAKER_02Wat een talent. Wat een speler. Wat een fijne speler om naar te kijken. Trok ook wel publiek hoor. En hij heeft toch echt een paar keer Nadal goed. Hij heeft Nadal volgens mij meerdere krijgen. Revel ook zelfs verslagen. Hij is een van de weinig.
SPEAKER_01En op Wimelde, toch?
SPEAKER_02Op Jewers Open heeft hij een keertje verslagen, volgens mij. Ik weet nog niet. Maar hij heeft Nadal een aantal keren te pakken gehad.
SPEAKER_01Dat vond ik zo heerlijk om naar te kijken. Jij liet mij achter de colis er een filmpje zien van Moet weer. Toch? Dat hij interview op Queens nu. Hij verloor van. Nee, hij won.
SPEAKER_02Hij won 7, 6, derde set van me patchy. En ook met regenerbreking duurde twee dagen. En die me patch serveerde weer een paar keer 230, 240, 50 km per uur. En daar kreeg hij volgens mij een vragen over. En toen zei hij als eerste van vak. Toen werd hij gecorrigeerd dat dat niet mocht. Maar dat luister hij niet helemaal. Dat gaat die vak over. Drie keer vak. Volgens mij zeven keer vak in totaal.
SPEAKER_01Toen kreeg hij nog de kans om er even over na te denken, kreeg je een lange vraag. En zijn antwoord was: Toen ontbreken.
SPEAKER_02Maar dan ben ik benieuwd, wat zijn dan de boetes? Ja, dit is een serieuze boete, denk ik. Ja, zeker in Engeland.
SPEAKER_01Per vak, per woord.
SPEAKER_02Weet ik niet. Nee, die krijgt waarschijnlijk één boete voor dat hele interview. Maar zeker in Engeland wordt dat gewoon echt niet getolereerd. Als wij hier op tv een keertje per ongeluk kut of kloten zeggen, ja, dat is nog anders dan vak in Engeland. Ja, daar kom je niet meer weg. Fak in Engeland kom je niet meer weg. En zeker als je de kans krijgt om het nog te herstellen, je gaat er drie dubbel dwars overheen. Dat is niet lekker hoor.
SPEAKER_01Wat is dat voor een apart figuur? De ene keer moet ik hem helemaal niet. Da vind ik het echt verschrikkelijk. En de andere keer moet ik dan wel weer om lachen. Doet hij van die kunstenaar balletjes. Het is wel een showmannetje. Uiteindelijk moet ik hem toch niet zo. Hij ligt zichzelf al redelijk in de weg, denk ik hoor. 100%. Maar ook wel veel talent. Want die kan natuurlijk ook, wat hij allemaal die bal kan. Kan alles met een bal in de rekken. Ongelooflijk ook. Dat kan gewoon niet tegen de gebieden en de wijs, jongen. Dat is heel heftig. Maar wat het net nog even snel tussen over die Roene. Over mannetjes die echt niet moet.
SPEAKER_02Dat vinden jullie niks, hè? Misschien is het hele aardige moeder ook niet.
SPEAKER_01Maar ik mocht hem al niet, toen zag ik dat breakpoint met zijn moeder. Nou, die wil je echt. Echt die breakpoint met zijn moeder? Die wil je echt tussen zes planken leggen, die vrouw? Ja, we moeten oppassen wat te zeggen. Tussen vier planken. Dat ze nog een beetje kan aannemen. Maar die KEA-planken.
SPEAKER_02Nee, het is ook geen geliefde speler in. Het is een apart mannetje. Ik vind hem sociaal niet heel sterk. Kan ook bijna niet anders. Die deelt volgens mij nog steeds een kamer met zijn moeder. Moeder die slaat de hele dag te paffen en te roken. Die rookt zich helemaal schoon. Als je die hoort praten, dan denk je dat het schoorste en een babbel is. Paffen, zeg je toch?
SPEAKER_01Lingo mevrouw.
SPEAKER_02Ja, dat is niet top. Dus nee, even terugkomen, zo'n blessure gun je natuurlijk niemand. Zeker een agilluspace. Hij is bijna terug, volgens mij. Ik zag toevallig vanochtend of gisterochtend dat hij zich terugtrok van Wimmelden, dat dat toch te vroeg kwam. Maar op het hardcore in Noord-Amerika gaat hij er weer zijn.
SPEAKER_00Ik hoop ook het moment ook voor agillis.
SPEAKER_02Maar ja, gras ook niet. Nee, gras ook niet.
SPEAKER_01Alleen Gravel. Moet je weer drie keer wachten. Ik vind het trouwens, naast dat ik zijn karakter me niet zo ligt, vind ik het wel heerlijk om naar zijn tennis te kijken. Hoe die beweegt en hoe die doet.
SPEAKER_02Ik heb wel heel vaak gezegd ook. Ik vind dat hij, die jongen oneindig veel vertrouwen in zichzelf. Dat hij daardoor ook zo goed is. Die vindt zichzelf echt. Zijn uitspraak. Die heeft natuurlijk gezegd van ja, ik ga Roland Gros vaker winnen dan Nadal. Dat is voor de zotten. Dat is echt de Beelder, geen respect hoor. Nee, dat is gewoon respectloos. Maar ik vind wel dat hij.
SPEAKER_0018 keer dan, toch?
SPEAKER_0215 keer moet je binnen dan. Maar het is wel iemand die hij heeft oneindig veel vertrouwen in zichzelf. En daardoor denk ik ook dat hij mede zo hoog staat, al stond.
SPEAKER_01En goed om naar te kijken. Wat wil ik nou zeggen? We hebben natuurlijk ook gewoon het vrouwtennis. We hebben nu een beetje de kansen bij de mannen hebben wel een beetje verdeeld. Dus jij denkt wel.
SPEAKER_02We kunnen niet om zin in heen. Joko, Dark Horse.
SPEAKER_01Misschien nog echt een outsiderje. Ook outsider ik aan de laatste acht aan.
SPEAKER_02Ik denk. Een beetje de laatste acht ook, inderdaad. Nou ja, ik vind Dreper niet per se een outsider. Maar ik weet ook niet of die mega niet fit. Maar als die fit is, is dat 100% iemand die daar ver kan komen. Wie hebben nog meer Engelsmannen, Norrie. Maar ja, outsider. Fiels doet ook wederom niet mee. Heb ik ook altijd heel hoog zitten. Een Lehe, een Mensch. De twee jonge Tschechen. Die toch een heel big game hebben. Maar ja, die jongens staan allebei ondertussen ook to 20. Dus kan je ook niet echt een outsider nemen.
SPEAKER_01Als ik jou zo wil praten, tel. Kan alle kanten op. Kan gek lopen.
SPEAKER_02Nou ja, dat hebben we Roland Gros gezien.
SPEAKER_01Dat zie je dus inderdaad met geblesseerde.
SPEAKER_02Ik ben blij dat Arnalde uiteindelijk het loodje heeft gegeven. Uiteindelijk heb je hem die fruitman moeten brengen, niet mij.
SPEAKER_01Die was echt ziek, hè?
SPEAKER_02Ja, die had een virus te pakken. Maar zo zie je maar dat ook op die Grand Slam zeker. Een alkeras doet nu niet mee. Als een zinner er per ongeluk even een keertje uitvliegt, dan ligt dat hele schema open.
SPEAKER_01Ja, dat wordt nog wel een dingetje. Ik hoop echt dat jij. Het heeft het gewoon over de vrouwen, toch? Ik wil dat hij gewoon heel veel. Hij moet die tweede willen allemaal natuurlijk.
SPEAKER_02Het is wel de bedoeling om een keertje. Ik heb altijd om een keertje een potje te winnen. Ik heb altijd het idee gehad dat Wimmelden mijn beste Grand Slam kunnen zijn op gras. Nu is het gras wel trager geworden de laatste jaren. Ik heb ook niet de beste voorbereiding gehad daar de afgelopen jaren. En ook een aantal hele moeilijke lotingen gehad, waardoor ik ook niet even dat potje krijg om erin te komen. Wat ik soms ook een beetje moet hebben. Maar ik denk nog steeds dat het een Grand Slam is, waar ik zeker week 2 kan gaan halen. En heel gevaarlijk kan zijn tegen welke speler dan ook. Ja, het zou echt leuk zijn.
SPEAKER_01Gas op gras. Puntje op onze stoel gezien.
SPEAKER_02Vrouwen.
SPEAKER_01Ik geef je hem één taak die tellen. Dat knoppen we nog niet vinden. We hebben wel tennis. Vrouwtennis, belangrijk. Ik moet wel, toegeven, ik volg dat iets minder. Niet omdat ik per se minder leuk vind, want ik vind het er wel echt. Er gebeurt een hoop in het vrouwentennis.
SPEAKER_02Verrassingen zijn sneller gemaakt. De verrassingen zijn sneller. Iets minder dominerende spelers. Nu had ik het gevoel dat Sabalenka, Ribakina, dat die de laatste tijd wel echt heel dominant waren. Op Greffel ook wat minder. En André Eva, 19 jaar win de eerste Grand Slam. Ook bizar. I want to thank myself. Ja, wel mooi ook, toch? 19 jaar.
SPEAKER_01Het stond zo groot op de shirt. I want to thank myself. Dat is ooit als een grapje begonnen een keertje.
SPEAKER_02Dat is een toernooi won en dat hebben ze dan op geplakt. Swiante, die natuurlijk vorig jaar die finale wimmelde met 6-0, 6-0 won. Van Ali Simova. Wat scherm best wel bizar was. Ik denk Swiantek niet per se de beste graspeelster. Maar ja, wint vorig jaar dan wel. Ik haat Swiantek. Waarom? Hij heeft inderdaad.
SPEAKER_01Zij ga het ruzie maken met een ballenmeisje. Heeft ze de bal teruggegooid naar een ballenkindje? Of de rekkers. Ben je gewoon een verwend Pools rot meisje.
SPEAKER_02Ik vind haar ook geen uithangbord voor het damenstennis. Je ziet haar ogen niet eens als ze speelt. Die pet staat, ik weet niet eens hoe zij die bal überhaupt kan zien. Die pet staat zo laag, die hangt boven de neus.
SPEAKER_01Ze vindt zichzelf zo goed dat ze speelt met een handicap. Dat is wat ze doet.
SPEAKER_02Daarin denk ik dat Sabalenka en Ribakina zijn natuurlijk veel meer uithangborden voor het dames tenis.
SPEAKER_01Maar waarom komt het zoveel uit het Oostblok? Is dat bij vrouwentenis? Het is allemaal Oostblok.
SPEAKER_02Misschien toch die harde hand vroegen. De mentaliteit. Zeker bij meiden. Maar bij de mannen is dat minder. Zeker. Misschien toch de mentaliteit. Iets minder emotioneel, misschien iets meer meegemaakt vanaf, we weten dat de dames tennis zeer emotioneel is. Dus iets minder. Niet lullen, maar poetsen. Ja, ik denk dat dat wel ermee te maken heeft. Ik bedoel, als Sabalenka de baan op gaat en hoe die zich presenteert aan het begin van de wedstrijd, die staat al 3-0 voor tegen al die meiden. Die imponeert die meiden zo erg dat je denkt van ja, ik snap wel dat hij zoveel wint.
SPEAKER_01Ik vind het ook leuk om naar Sabalenka te kijken. voorkomen. Voordoet in de media. Ze is misschien wat geberkt. Ze is heel erg overdreven, maar het irriteert me niet.
SPEAKER_02Mij ook niet. Ik vind het ook. Komt natuurlijk ook wel met wat diamanten de baan op. Maar dat vind ik ook leuk.
SPEAKER_01Ze zetten die perscoom, gaat ze zo zitten, weet je wel.
SPEAKER_02Heeft de damestenis ook wel echt nodig, denk ik. Serena heeft het toen ook gedaan. Serena was natuurlijk wel echt een karakter voor de damesten.
SPEAKER_01Die gaat meedoen, maar jij dacht ook misschien in een single.
SPEAKER_02Volgens mij is er nog één Wildcard over in de single. Die hebben ze nog niet weggegeven. Ja, ik heb wat geruchten gehoord. Wat ik zeg. Meer in de dubbels, heeft een dubbel Wildcard met de sowieso. Venus en Serena, terug op Wimmelden. Bizar al, toch? Ongelooflijk, zijn samen honden, denk ik. Er is nog één wildcard over in de dames single. Wie weet?
SPEAKER_01Hoe werkt zo'n wildcard? Is dat echt gebaseerd op. Want in andere sporten gaat het ook bijvoorbeeld om populariteit, hoe belangrijk iemand vindt, niet per se een ranking. Waar baseert tennis het op?
SPEAKER_02Normaal, dus als Rosmalen Wildcards heeft, dan gaat dat naar Nederlandse spelers. Bij Wimmelden gaan een aantal naar Britse spelers. Wimmelden is daarin niet heel loyaal naar hun eigen mensen. Zoals in Frankrijk krijgen echt alleen Fransen die Weldjaan. Maar ze hebben ook de Grand Slam's. Die wisselen er ook eentje met elkaar uit. Dus Australië geeft er eentje aan Frankrijk. Frankrijk geeft er eentje aan Australië. Frankrijk geeft er eentje aan Wimmelden. Onder de tafel. Dus dat is gewoon wel leuk. Ja, dat is goed. Nu op Wimelden heb je bijvoorbeeld Dimitrov die een Wildkaart heeft en Babrinka die een Weldka heeft. Maar aan de andere kant, Monfies heeft hem niet gekregen. Maar heeft ook nooit echt heel goed gefackeerd op Wimmelden. Maar Dimitro dat natuurlijk wel gedaan heeft. Dimitro vorig jaar die bizarre pot tegen Sinner, waar die twee zets tegen 0 voor stond en zijn borst spier afscheurde. En Sinn er uiteindelijk Wimelden wint. Wat een bizar moment was. Dus ja, meestal het toernooi mag kiezen. Het toernooi kan ze geven aan wie ze willen.
SPEAKER_01Dus jij denkt dat de kans achter kans groot.
SPEAKER_02Als Serena wilt singelen, krijgt Serena 100%. Natuurlijk, jongen. Ik weet niet. Ze speelde nu een dubbel op Queens. Dat stadion heeft nog nooit zo volgezeten bij het damespot. Voor een dames dubbel. Serena was terug. Serena heeft de grootte. Als je aan heel veel mensen vragen, de grootste vrouwelijke sporter. Ik denk dat 8 van de 10 mensen Serena zijn. Wereldwijd. Wat die voor impact heeft gehad ook.
SPEAKER_01Over Moris Mo.
SPEAKER_02Ik neem nog even een slotje aan.
SPEAKER_03Dat is een groepje. Dat is toch ook een goal.
SPEAKER_01De sfeer op het Wimbledon. De Wimmeldeur is natuurlijk. We hebben het al eigenlijk al een beetje gezegd. Er wordt weinig gejoeld, gejuichd. Maar je ziet wel heel bekend de wereld. Alle bekende mensen die komen aanwaaien. Iedereen ziet er gelukkig uit. Pit altijd, hè? Bred Pit zit er altijd.
SPEAKER_02Je hebt natuurlijk de Royal Box.
SPEAKER_01De Royalbox is gruwelijk.
SPEAKER_02Dat is mooi, ja. Oud-winnaars. Met name die daar zitten. Die worden dan uitgenodigd. Je mag ook niet kiezen. Die horen een half jaar van tevoren op welke dag ze zijn uitgenodigd. En dan mag je op komen draven. Zitten daar natuurlijk altijd netjes in pak. Bachem zit er altijd. Trekt toch veel kijkers. Dus ja, dat is bijzonder iets.
SPEAKER_01En hoe gaat het dan in de tennis? Is het dan ook een spelershome waar iedereen bij elkaar komt met sponsoren en oud tennisers? En wordt er ook een beetje gefeest na afloop? Volgens mij is er wel met.
SPEAKER_02Ja, je hebt bij Wimelden heb je wel zo'n eindiner voor de winnaars.
SPEAKER_01Ken je dat vrouw? Welke vrouw? Mag je een vrouw? Ja, bijna wel. De winnaar bij de mannen en de winnaar met de vrouw van de vrouwen, die doen een dans.
SPEAKER_02Die doen openingsdans op dat Gala.
SPEAKER_01Die moeten samen dansen.
SPEAKER_02En je moet dus eigenlijk voor de Geinekertje terug hebben. En die delen een hotelkamer daarna. Sinner en Sviantek moesten dansen samen. Dat was natuurlijk geen salsa.
SPEAKER_03Ik weet niet wat je ziet. Dat was een stug dansje van beide kanten. En die had allebei volgens mij wel een paar drankjes nodig van tevoren om dat dansje te doen. Dat wil ik zien. Dat is wel comisch.
SPEAKER_00Maar nee, verder heb je dat niet.
SPEAKER_02Verder heb je dat niet echt. Je hebt natuurlijk de spelers onderling in de kleedkamer. Maar verder heb je niet echt dat dat allemaal samenkomt. Je loopt tegen de mensen aan in het restaurant. Als een backend er is, zie iedereen daar ook wel een foto mee maken. En die loopt dan wel een koffietje kan halen. Een terrasje, loopt de rond. Ongelooflijk.
SPEAKER_01Het is natuurlijk wel echt. Het is ook een high-end. Also goed geregeld.
SPEAKER_02Ja is natuurlijk gewoon het alles ziet er fantastisch uit. Het bekendste toernooi ter wereld. Als wij daar dat weekend van tevoren komen om te trainen, elk grasprietje staat de juiste kant op, elk bloemetje hangt juist. Dat is waanzinnig. De details, daar zijn echt waanzinnig.
SPEAKER_01We hadden het net ook over spelers en waar kijk je tegenop. Ik moest echt nadenken. Maar zijn er spelers nu nog op de toer buiten Djokovic? En wat je echt voelt als je daar langsloopt, wat een aura.
SPEAKER_02Ja, dat is er voor mij nog eentje. En dat is Djokovic. Dat is alleen voor mij Djokovic. Met Sinner en Alkara heb ik dat toch minder. Ja, dat komt denk ik toch gewoon door wat hij allemaal gepresteerd heeft. En ik heb ook gewoon zoveel jaren naar hem op tv gekeken, natuurlijk. Al die battles gezien met Nadal Vere destijds. Bij hem voel je ook wel echt de aura. En ik vind hem eigenlijk een van de weinigen. Bij de dames heb je dat niet echt. Onderling hebben die meiden dat wel misschien. Ik snap wel eens een sabalenka langsloop dat hij indruk maakt. Maar ik heb dat verder, ja, ik heb dat alleen met Jocovic. Maar zelfs daarin is Jokovits ook wel wat iets relaxer geworden. En als je die in de kleedkamer tegenkomt, zegt hij ook gewoon gedag. En is het niet dat hij helemaal in zijn eigen wereld zit. Maar je ziet wel op zo'n Grand Slam dat die mannen toch gefocuster zijn dan op de andere ternoën. En veel meer in zichzelf zijn en met hun eigen team zijn.
SPEAKER_01Ik ben benieuwd hoe dit allemaal gaat aflopen. Ik ook reneden. Dan zit het grasseizoen er weer op. Ben je dan blij dat het grasseizoen erop zit?
SPEAKER_02Nou, hoe het nu gaat wel, normaal gespreken niet.
SPEAKER_01Tot nu toe is het natuurlijk niet een lekker grasseizoen.
SPEAKER_02Maar ik vind gras nog steeds een heerlijke ondergrond. Daar speelde graag op. Ik vind in dat gras maar vier, vijf weken uiteindelijk. Dus dat is altijd maar een hele korte periode. En het is bijzonder. Wat je zegt, Wimmelden is het allerbekendste toernooi ter wereld, trekt de meeste kijkcijfers. Ik denk bij zelfs mensen die niks van tennis weten, iedereen weet wat Wimmelden is. Dus dat maakt het ook bijzonder. Je hoort heel vaak wel, van als je iemand ziet van, maar doe je ook mee op Wimmelden. Niemand vraagt naar de Jews Open of naar de Aosweden open. Oh, speel je ook op Wimmelden. Dus dat maakt het wel heel bijzonder. Het is het heiligste too dat er is. Dus ik kijk enorm uit naar Wimmelden. En het is aan de ene kant jammer dat het maar een paar weken is, maar dat maakt het ook extra bijzonder.
SPEAKER_01Ja, maar het is ook wel lekker dat het. Vojuist is een lekkere ondergrond. Maar als het dus een moeilijke ondergrond is, dan kan ik me ook voorstellen dat je op een gegeven moment wel klaar bent met deze ondergrond als gras.
SPEAKER_02Dan is het ook lekker dat het maar vier, vijf weken is. Toch voor de Argestijn en Spanjaarden die er niet graag op spelen, het is gewoon een kort seizoen. Ja, het is ook maar een heel kort seizoen. En die skippen dan de eerste twee weken, bij wijze van spreken. En die spelen de week voor Wimmelden en Wimmelden en dan gaan ze weer terug naar Frijso.
SPEAKER_01Je had het er al even over, hardkoor. Ja, dan gaan we door. Dat vind ik toch. Ik ga lekker een nummertje klappen. Dat vind ik toch. Als ik aan harcoor denk, dan is het bijna Indoor, Granorado, dat park in Zandvoort. Dat is tapijt. Bij het hotel? Bij het hotel daar? Ja, dan werd ik altijd zo moe van als je daar aan hebt. Ik heb ook wat uren gemaakt.
SPEAKER_02Samen met Dick, uren gemaakt. Ik weet dat ik elke vijf minuten vroeg van Dick, hoe laat is het? Zit dat uur er al op? En dan stonden ze naast ons, stonden ze te boogschieten. En zo'n boogschietbaan.
SPEAKER_03Is er aardig twee tapijtbaan. En dan heb ik de komen van de Olympische Speler gezien. Die daar aan het boogschieten waren. Dan haal je de vooruit uit de voorhandhoek. Moet je uitkijken dat je geen booggedrecht had. Dat er een pijl voorbij loopt. Dat was natuurlijk een bizarre situatie. En wat mij enorm bijstaat van die hal. Dat tapijt was gewoon 5 centimeter te hoog.
SPEAKER_02Dus je bleef daar gewoon alsof je bij je opa, dan slaap ik aan mijn binnenlief. En dan bleef ik gewoon hangen in dat tapijt, hoe vaak ging ik daar wel niet door te komen.
SPEAKER_03End van het nieuwe seizoen.
SPEAKER_01Dat die squasje, banen klappen.
SPEAKER_04Ja, ook nog gek van die arcadehal. Had je ook nogen in een spelletje spelen? Bolingbanen. Moorden die opeens weer een strijk naadje.
SPEAKER_01Dat was relaxed tennisje.
SPEAKER_04Het was een hele ervaring.
SPEAKER_01Maar je moest daar ook veel tennis in. Ik heb daar heel veel getraind.
SPEAKER_02Ik heb heel veel les getraind. In de winter gingen we daarheen. Maar wat een droedige geef zich naar Santa Parks. Is het nog steeds Santa Parks? Nou, het steeds ongekrijft anders. Ja, het is een beetje. Maar liggen die banen. Liggen die banen er nog? Ik ben er nooit mee geweest. Volgens mij staan de padelbanen. Dat ben je. Nou, dat is een stap vooruit.
SPEAKER_01Het komt niet van slecht in.
SPEAKER_02Er nog steeds die boogschieters erin hoor.
SPEAKER_01Padelbanen. Geen tien punten hoor, het glas. Maar hardcore, ik heb daar toch als kijker minder gevoel bij altijd. Hoe is het als speler? Jij niet dan? Nee, niet. US Open vind ik dan wel leuk om te kijken. Maar als Steden open vind ik daar toch wel weer minder. Hardcore vind ik niet lekker om naar te kijken.
SPEAKER_02Op Grevel heb je denk ik de mooiste battles: is gewoon iets meer te zwoegen. Ik vind het beste tennis wordt op hardcore gespeeld.
SPEAKER_01Echt ja?
SPEAKER_02Ik vind als je Sinner alkeras, een sinner op hardcore, dat is gewoon, dat is kunst. Wat die jongen op een hardcore baan laat zien, ook het bewegen deze dagen, met hoe er gegleden wordt op het harcore. Is gewoon alsof je op Grevel staat. Nu Sinn op Wimmelden, die zie je zo meteen gewoon in beide kanten de hoeken inglijden.
SPEAKER_01Maar dat is toch onmogelijk? Het ligt aan het schoenstel dan. Dat wel mogelijk is.
SPEAKER_02De stabiliteit van de enkels en van de knieën, etc.
SPEAKER_01Maar de aanslag op je lichaam.
SPEAKER_02Tennis is sowieso een aanslag op je lichaam. Maar hardcore is daarin veruit het slechtste voor je lichaam.
SPEAKER_01Het is zaal voetbal.
SPEAKER_02Absoluut. Maar ik vind het tennisseizoen wordt uiteindelijk zeven, acht maanden op hardcore gespeeld. Bijna de meeste toernooien zijn op hardcore. Het grevelseizoen is maar drie maanden. Het grasseizoen is één maand. En dan heb je acht maanden over hardcore. Ja, grappig.
SPEAKER_01Tweeker toe werkt naar een Grand Slam met hardcore. Dus die werken allemaal met die tussentorien allemaal op hardcore.
SPEAKER_02Het enige is wat misschien ook een beetje het is, het Europese seizoen is grevel en gras. Groten deel. We hebben wel wat indoortooien dan op hardcore. Maar het grootste hard is Australië, is Azië en is Noord-Amerika.
SPEAKER_01Maar toch in Nederland speel je dat relatief weinig.
SPEAKER_02Maar wij als kinderen zijn niet opgegroeid op hardcore. Want wij hadden altijd tapijtbanen liggen. Daar hebben we het net over. Ik stond er ook in Perzische tapijt.
SPEAKER_01Wat zul je de ballen rapen? Ja, ik had ook tennisles vroeger.
SPEAKER_02Ja, van wie? Van oranje met groene banen.
SPEAKER_01Ja, kleur ook. Ik heb ook nog eens een lesje mee mogen doen. Zonder zij. Dat was wel buiten. Soms op 1, 2, 3, met ze alle de tennis. To jij baan 9? Daar stond ik een baan 9. En zei, ze kom je even een half uurtje meedoen. Baan 9 bij die villa. Bij de 10 minuten. Mag ik weer weg. Maar heb je een beetje kunnen tennissen dan? Ik ben een beetje fijn. Jij komt toch wel een beetje tenen. Ja, ik kon een beetje tennis, maar ik was niet goed of zo. Ik was ook gefrustreerd. Dat had de ruzie. Laatste keer verloor ik. Maar de laatste wedstrijd verloor ik van een. Als jij er even niet lekker in zit, dan berg je maar hoor. Kan ik meer vinden hoor? Dan slaat hij alles in het net. Dan doet hij alles onderhands. Als ik een competitie weet, ik had er gezin er in, dan jankte ik alles op een winnaar. En dan verloor ik 60. De mentale weerbaarheid was het niet. En dan was ik binnen 25 minuten klaar met mijn wedstrijd. En dan was er één iemand heel boos bij mij, dat was Max, die zei: Hoe kan dit nou? Je hebt niet je best gedaan. Plaatselijke pastorisch antwoord, Max. Binnenkort een keer langs. Het dubbele. Jij vermoort je dubbel partner altijd als die slecht speelt. Ik speel het met Riemens met Mark. En wij wonen een aantal dingen innemen.
SPEAKER_04Dat is ook wel een lekker duo. Mentaal duar gesproken.
SPEAKER_03Ja, maar het stand uit het gestik.
SPEAKER_01Het standtaal invalide. Hangt in de stage auto. De lucht in je bek wapper.
SPEAKER_02Als je op standfort natuurlijk uit de auto stapt en het waaide, dan had ik ook wel eens op zondagochtend het idee van wat kom ik nou eigenlijk doen? Je waait ook uit je hem natuurlijk. Is een draaikolk?
SPEAKER_01Had je ook nog in de draaikol van in je ogen? Je denkt, je moet een backend slaan, dan wordt toch een voorhand, dat die bal mee toekomt.
SPEAKER_00Zo waait het daar.
SPEAKER_01Wat verwacht je van het hardcore?
SPEAKER_02Uiteindelijk is hardcore. Wat is het eerst? Us open of aussen open. Nou, eerst de Use open. Dus je krijgt na Wimbledon. Kun sommige spelers, kan je terug naar Grevel een aantal weken. Heb je een aantal Europese toernooien op Grevel. En dan gaat het Noord-Amerika hardcore seizoen beginnen. Dat is dan Washington, Montreal, Cincinnati en dan New York. Indian Wales. Nee, dat is begin van het jaar. Maar Jamie India Wales is in maart. Dus dan heb je deze. Dan heb je daarna nog Davis Cup. En dan heb je weer een stukje Azië, drie weken Azië en China, Japan. En dan nog een aantal indoor toernooien in Europa, wat dichterbij. Goede toernooien. Goede toernooien voor mij. Misschien voor de scherpe luisteraar. Wie weet, het zou kunnen, het zou ook niet kunnen. Dus nee, eerst.
SPEAKER_00Wij horen het wel eens eerst.
SPEAKER_02Eerst het Noord-Amerika swing is een grote swing, een aantal duizend toernooien. En dan Jurus Open is natuurlijk het laatste Grand Slam toernooi van het jaar.
SPEAKER_01Hoe voel jij jezelf op harcore?
SPEAKER_02Ik voel mij op hardcore het snelste thuis, het makkelijkste. Ik denk dat het mijn spel het beste ten goede komt. Dat ik er het beste op beweeg, vergeleken met de andere ondergronden. Laatste jaren graag op gespeeld, veel op gespeeld ook. Dus ja, ik kijk daar ook zeker naar uit. Ik ben blij nu dit jaar dat het Grevelseizoen achter de rug is. En dat ik daar voorlopig niet meer op sta.
SPEAKER_01Want je gaat ook niet meer terug naar Griffel.
SPEAKER_02Nee, ik ga na Wimmel ga ik meteen door op hardcore. Ga ik snel naar Amerika, vrij vroeg. En dan gaan we op hardcore aan de bak. Leuk.
SPEAKER_01Moeten we die podcast maar even goed inplannen dan hè, Renan? Ja, dat sowieso. En hij gaat het Patronoi pakken.
SPEAKER_02Dus hij is wel weg. Jullie vliegen gewoon een weekendje naar New York.
SPEAKER_01We moeten toch een keertje invliegen met een tasje met van die microfoontjes erin. Maar goed, ik heb heel veel zin in het harcor. Weet je wat ik zo leuk vind ook aan hardcore? Als je daarnaar luistert, het klinkt zo lekker.
SPEAKER_02Het geluid is topja.
SPEAKER_00Dat klinkt zo hardcore.
SPEAKER_01Jij hebt dat zeg maar met kleuren, als je leuke kleuren ziet op het veld, dat vind je leuk. Ik heb dat met geluid. Ja, dat tok, tok? Nee, ik ben het toch niet helemaal mee eens. Nee, maar dat maakt het niet uit. Maar dan moet jij maar weer lachen.
SPEAKER_02Jeff die kijkt volgend jaar Rolling Crossbas weer tennis.
SPEAKER_01Daarom ben ik op de site.
SPEAKER_02Die heeft je Shigou-abonnementje afgezegd, als het Tennis-TV-abonnementje.
SPEAKER_01Het is natuurlijk ook zo dat ik doken van Tellen even kijkt. Als je het abonnement verlinkt. Probeer hem ook al drie maanden te kijken. Doken van tel. Ik zal hem wel even afsluiten, denk ik. Ik zat ook nog over Mofies. Echt jammer dat hij trouwens geen wildcard krijgt. Maar het is ook zijn laatste jaar. Ook van Wavrinken natuurlijk ook.
SPEAKER_02Ja, Gaio is wel een beetje uitgecheckt al. Die vindt het wel mooi. Die vindt het wel best ook. Ja, die wilt ook eigenlijk helemaal niet meer spelen. Die heeft natuurlijk een relatie met Switolina. Dus die reist ook echt mede nog voor haar. Hebben een kindje samen. Zij doet het waanzinnig goed. Hij helpt haar veel. Dus ik heb ook meer een beetje het idee dat het een beetje gunst richting haar is. Om haar leven wat makkelijker maken op de toer dat we hem niet meer veel gaan zien. Ik denk dat we hem in New York zullen hem nog wel zien. Het is natuurlijk wel een show mannetje. Daar zullen ze hem nog wel een wildcard geven. Ik denk daarvoor dat we hem misschien niet eens meer zien. En dan Aasje slaat hij ook over en dan neemt hij afscheid in de Parijs versie. Dat is zijn laatste toernooi, laatste duizend van het jaar. Daar komt hij ook van uit. Dit jaar nog? Dat is dit jaar, dat is laatste too van het jaar. Dus dat is eind oktober. Daar neemt hij afscheid. En ja, dan is hij er klaar mee.
SPEAKER_01Hij kreeg een laatste vraag. Wou je nou niet dat je in je carrière nooit de Grand Slam hebt gepakt? Toen werd hij een beetje meidig. Dat was een mooi gesprek. Dat vond ik wel een mooi antwoord. Dat hij zei van ja, maar luister, als je mij 30 jaar geleden had gevraagd. Dat ik had gezegd dat ik professioneel tennis er was geworden, had iedereen mijn eigen gelagen.
SPEAKER_02Mijn vader kwam van niks. Die heeft me lesgegeven van veel.
SPEAKER_01Ghetto zonder de tennis te mee gaan. En ik zei, ik word professioneel tennis, dan lacht hij mij uit. En nu ben ik een van de grootste. Een van de grootste tennisers.
SPEAKER_02Hij zei ook heel terecht van ja, maar wie hebben buiten Nadal, Djokovic, Vedere. Die drie. Wie hebben buiten die drie om de laatste 20 jaar een toernooi gewonnen? Hij zegt Stan, is er eentje van geweest, Del Potro heeft een gegeven moment. Ja, Stan, dat zijn ook hele goede maten. Maar wat Stan heeft gedaan, is ook bizar. In dat tijdperk, drie Grand Slamschonen, drie verschillende Grand Slamschonen. In het tijdperk van Vedere Nadal en Djokovic en Murray op hun top. Die heeft ze alle vier op hun top gehad. Die heeft Jokovits op zijn top verslagen in al die toernooien. Dat is natuurlijk wel bizar. Dus hij werd ook een beetje neidig van ja, ik heb een bizarre carrière. Hoeveel mensen hebben deze carrière? Het zwaar terecht ook natuurlijk daar. Maar ze hebben destijds met die Franse generatie met Gilles Simon, Gasquet, Tonga en Guille Monffice. Daar heeft zoveel druk op gekregen. Dat was de gouden generatie. Die moesten een Grand Slam gaan winnen. En dat is niet gelukt van die mannen. Dus daar hebben hun in Frankrijk heel veel moeite mee gehad. En ook was echt verhalen hoor dat die boys gewoon hun huis op een gegeven moment niet meer uitkwamen. Omdat ze gewoon zo afgemaakt werden door de pers, door de media, etcetera. Is ook in Frankrijk natuurlijk echt tien keer zo hard als in Nederland. En in Frankrijk is zo'n groot land, daar verwachten ze ook gewoon Grand Slam kampioenen. Is het natuurlijk bizar dat we eigenlijk zo weinig echt goede Franse spelers hebben de laatste jaren. Het is een land met een Grand Slam, zit heel veel geld, heel veel financiële middelen. Nu heb je dan een Arthur Vries die opkomt, die al zoveel blessures heeft. Dan gaat het hele land op zijn schouders liggen qua druk die jongen gaat zoveel druk krijgen, dat maakt het alleen maar moeilijker.
SPEAKER_01De pers had je het net even over, dit is vaak wel negatief. Daar word ik zo moe van jongen. Met de RK merk ik het ook. De koemen rondom Nederland. De Nederlandse pers vind ik ook heel irritant om naar te kijken. De Nederlandse pers haat ik. Je bent trots op Nederland. En dan krijg je alleen maar van die negatieve vraagstellingen. Over waarom speelt. Ga je dan kiezen voor op zoek naar brandjes. Je moet je nummer 1 spinnen nu zijn. Is dat dan malen?
SPEAKER_02Maar wie is je tweede keeper? Wie is je tweede keeper?
SPEAKER_01Dat soort brandjes creëren als Nederlandse pers, terwijl je eigenlijk gewoon wilt dat ze het goed presteren, dan kan ik zo in over zijn Nederlands of alle pers is gewoon op zoek.
SPEAKER_02In Nederland is het natuurlijk ook. Zodra je een beetje succes hebt, of zodra je het een beetje goed doet, beginnen ze gewoon aan je stoelpoten te zaden. Daar zijn ze alleen maar heel veel in afgunst. Iemand het niet gunnen. Ik zou juist denken als ik een journalist was, ik zou een wat goede relatie met die mensen opbouwen. Toch?
SPEAKER_01Weet je wie dat heel goed doet? Hans Krij. Een beetje clines misschien. Maar die heeft wel een band met die klas. Die willen. waardering.
SPEAKER_02En je krijgt ook meer. Ik heb er ook een aantal. Minimaal heb ik het over één, denk ik. Een of twee, die er zijn. Maar die ik wel gewoon. Die ik ook gewoon wel blind vertrouwen. En waar ik ook dingen tegen kan zeggen off camera. En dat ik weet dat het terugleg is. Er zijn er ook een paar. Die snijden voor je enkel.
SPEAKER_00Na de tendo in Rosmalen had hij een interview.
SPEAKER_01Miet die vrouw. Ik weet even de naam kwijt. Het doet ook wel eens commentaar. Marcella Mesker. Ja, Marcella Mesker. En toen wilde ze na afloop nog even bedanken. Maar hij was vertrokken hoor.
SPEAKER_00Ik weet niet of het opzettelijk was. Maar hij draaide zich wel voor.
SPEAKER_02Maar daar deed zich ook weer iets voor. Dat ik. Ik ben best wel open. Ik geef hun best veel. En dan vind ik het soms waanzinnig irritant hoe zij mij naar beneden halen. Dat ze mijn prestaties naar beneden halen, vind ik helemaal prima. Maar als ik dan mededeel dat ik met een nieuwe coach ga beginnen, een proefperiode tijdens Wilmelden, hopelijk in Noord-Amerika kan gaan samenwerken. Diezelfde avond krijg ik een artikel doorgestuurd. Griekspoor fulltime in zee met coach Sarpova. Dat staat dan weer op de NOS. En dat zijn al, daar werken er een aantal die me gewoon af en toe dwars zitten. Waar ik ook gewoon niks meer aan ga geven. En ook gewoon eerder dit jaar besloten heb van na het relletje rondom Rotterdam, ook besloten heb van ik ga ze niet meer te woord staan. Ik heb er niks aan. Ik krijg alleen maar de onder van door elke. Het is die clickbait.
SPEAKER_01Het is die titeltje. Ze hebben het ook geflikt bij tennis vind ik dat wel mooi. Want ze willen bij tennis ook, weet je, veel van die tennisers krijgen, toch? Wat jij zegt, je kan veel geven. Sabalenke heeft het een keer gedaan, na een wedstrijd dat ze verloren heeft, dan willen ze echt een Sabalenka. En toen ging ze huilen. Dan ging ze schelden, het was helemaal klaar mee, was ze boos hebben tegen. Je kreeg gewoon even de puuren Sabalenko, zoals ze waarschijnlijk in de kleedkamer zou zitten. Gewoon woest. Dat wil je toch zien? Nou, dan doet ze dat. En toen is ze echt, heeft ze excuses, maar heeft ze niet gedaan. Volgens mij zeggen, dat is gewoon wie ik ben, wordt ze helemaal met de grond gelijk.
SPEAKER_02Er zijn er natuurlijk zoveel die alleen maar politiek correcte antwoorden geven. Ik doe daar niet aan mee. Maar ondertussen ben ik wel op mijn hoede wie ik wel wat geef en wie ik niet wat geef. Omdat uiteindelijk, ja, ik heb dat zelf in de hand enigszins. Maar er wordt zoveel negativiteit in de wereld. Ik heb het dan met mezelf meegemaakt, met boot ik. Is geen held op gras, wordt er dan gezegd. Die jongen heeft half finale queens speelt vierde ronde Wimelde gehad. Het wordt ook zo naar beneden gehaald zo vaak. Staat al, wij staan beide nu al vijf jaar bijna top 50. Geef mij maar een lijst van tien namen die dat de laatste 20 jaar in Nederland gedaan hebben. Tuurlijk, we hebben een Krijgje die een Grens Lam heeft gewonnen. Bizarar. Een hele goede generatie daarna gehad. Daarna, er zijn er zoveel die niet aan hun potentie hebben voldaan. En dan als wij dan een keer weer wat doen, of wij misdragen ons weer een keer, ja, Grieks wordt weer gefrustreerd. Van de Zanschop weer gefrustreerd. Het is zo makkelijk altijd maar naar beneden halen. Maar ik heb ze ook een keer verteld tijdens Wimmelden: van doordat ik zo goed heb gepresteerd, zitten jullie nu allemaal hier op Wimmelden. Jullie zijn hier door ons. Als wij Wimelden niet halen, zijn jullie hier niet. Dus die snoeprijisjes die komen ook door ons. Ja, toch? Dat mag ook wel. En ik hoef daar echt geen credits voor. Maar zo zit het leven wel ook in elkaar. Was dat aan de koffietavel?
SPEAKER_04Dat was een bakkie plurstel op tafel.
SPEAKER_01We zitten alweer redelijk aan het limiet. We hebben eventjes goed weer dat Wilde besproken. Ik denk dat we alles wel gehad hebben. Hardkoor, in de huis. Ik heb nog een paar leuke onderwerpen, maar die bewaren we lekker voor de volgende podcast. Jef, jij mag me afsluiten. Nou, dames en heren, Appels en Pera, Marcella, ik bedankt voor het luisteren en tot de volgende keer. En wanneer de volgende komt, weten we nog niet. Want Tellen gaat nu op een lange trip. We hopen dat hij het goed gaat doen, maar we komen zo snel mogelijk om de week om de week met de nieuwe podcast. Dankjewel. Succes aankomende weer. Pak ze.