Dopravní podcast

Dopravní podcast (65): Retro tramvaje a retro autobusy. Jaká je jejich budoucnost?

July 24, 2020 Ondřej Matěj Hrubeš Season 1 Episode 65
Dopravní podcast
Dopravní podcast (65): Retro tramvaje a retro autobusy. Jaká je jejich budoucnost?
Show Notes

Jak to vypadá s retro tramvajemi? A co nové retro autobusy? Zeptali jsme se Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Od podzimu se autobusoví nadšenci mohou těšit na retrospoje na další lince. A retro tramvaje? 16 vozů je v ohrožení, ale DPP se snaží situaci zachránit. Dobrou zprávou je také chystaná rozlučka s ukončením provozu Citybusů v Praze.

Nehod na železnici přibývá.
Zatímco někteří pracovníci na dráze problémy bagatelizují, že se v zásadě neděje nic abnormálního, cestující začínají mít obavy z cestování vlakem. Zároveň na toto téma vzniká řada vtipů. Teď přichází České dráhy s aplikací do tabletů strojvůdců, která by měla upozornit strojvedoucího na případný střed s protijedoucím vlakem.

Arriva převzala autobusovou dopravu v Plzeňském kraji. Jak se s tím vypořádala? Jak reagovali cestující? A co výpadky spojů?
 
Karlovarský kraj chce nakoupit vlastní autobusy, které bude pronajímat dopravcům. Obdobně plánuje nakoupit Jihomoravský kraj železniční soupravy a podobný model funguje s trolejbusy v Teplicích.

Nesmrtelné "810". Malé legendární "motoráčky", které zajišťují provoz na lokálkách nemají dodnes adekvátní náhradu. Nové jednotky totiž vyjdou dráž a nedokáží konkurovat autobusové dopravě. I proto Moravskoslezský kraj přichází s další verzí modernizace vozů "810". 

Dopravní podcast od roku 2015 natáčí Ondřej Matěj Hrubeš (šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz ) a Roman Hloch (jeden ze zakládajících členů stránky Tramvaje v České republice). 

Support the show