Dopravní podcast

Dopravní podcast (69): Scénáře, které navrhují omezit pražskou MHD. Přesuneme se do aut?

August 12, 2020 Ondřej Matěj Hrubeš Season 1 Episode 69
Dopravní podcast
Dopravní podcast (69): Scénáře, které navrhují omezit pražskou MHD. Přesuneme se do aut?
Show Notes

V Praze existuje dokument, který navrhuje tři varianty, jak omezit a ušetřit na provozu MHD. Jednotlivé scénáře počítají s úsporou od 300 milionů korun až k téměř 1,5 miliardě. Téma číslo jedna pro 69. Dopravní podcast, ve kterém se dozvíte podrobnosti.

O nápadu přemalovat vozidla pražské městské dopravy
do jednotného laku jsme mluvili v minulém díle. Ale ukazuje se, že díky výjimkám by byla přemalována maximálně třetina tramvají. Nepočítá se totiž v současnosti s vozy T3 a 15T. Zároveň se zdá, že nový lak nemá úplnou přízeň na Středočeském kraji.

Kde vzít další retrobus?
Co třeba Karosu B732, známou jako Kinobus?:) Bláznivý nápad, který může časem vyjít.

Ostrava obdržela dva nové patrové autobusy. Mají jezdit na lince 88 mezi ZOO a Dolní oblastí Vítkovic. Kdy vyjedou? Objeví se i na jiných linkách? Pusťte si Dopravní podcast.

České dráhy se zajímají o trať Bratislava - Komárno, pro kterou slovenské ministerstvo dopravy hledá dopravce.

Muzejní tramvajová trať u Lovečkovic? Spolek TRAMMUSEUM by rád na opuštěné trati Lovečkovice - Levínské Petrovice obnovil provoz na úzkém rozchodu v elektrické trakci. Údajně spolek má pro tuto dráhu dlouhodobě zapůjčené tramvaje ze Švýcarska. Podrobnosti se dozvíte v Dopravním podcastu.

___
Dopravní podcast od roku 2015 natáčí Ondřej Matěj Hrubeš (šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz) a Roman Hloch (jeden ze zakládajících členů stránky Tramvaje v České republice).
___
SLEDUJTE:

• INSTAGRAM •
@dopravnipodcast
@omh86

• TWITTER •
@dopravnipodcast
@omh86cz

• WEBIK •
www.MHD86.cz

Support the show