Dopravní podcast

Dopravní podcast (73): ... s Martinem Jedličkou o Praze 8

September 14, 2020 Ondřej Matěj Hrubeš Season 1 Episode 73
Dopravní podcast
Dopravní podcast (73): ... s Martinem Jedličkou o Praze 8
Show Notes

Mají být BUS pruhy platné celodenně a celotýdenně? Chtějí obyvatelé Bohnic tramvaj a nebo lanovku? O tom jsem si povídal s Martinem Jedličkou, zastupitelem MČ Praha 8 a předsedou dopravní komise.

Zatímco se omezuje provoz MHD, přichází iniciativa z magistrátu, aby vyhrazené BUS pruhy platily v Praze celodenně a celotýdenně. Má tato iniciativa opodstatnění? Je potřeba, aby autobusy měly vyhrazené pruhy i večer, v noci, či o víkendech? První téma Dopravního podcastu.

Propojí se tramvají Praha 8 a Praha 6? Jaký je postoj radnice a obyvatel bohnického sídliště? Kudy je reálné vést tramvajovou trať? A co lanovka Bohnice - Podbaba? Neohrozí připravovanou tramvajovou tangentu?

Živým tématem Prahy 8 je stále "Autobusák Ládví", kde ROPID ukončil stovky spojů ze Středočeského kraje. Oproti tomu z nevyužívaného autobusového terminálu v Letňanech se stává nelegální automobilové parkoviště. Pomůže obyvatelům Ládví nová tramvajová trať do Zdib?

Nastane rozšíření "modrých zón" v Praze 8? Jak se městská část potýká s absencí Pražského a Městského okruhu? Vznikne silniční obchvat Palmovky?

A jak funguje symbióza cyklistů, pěších a automobilistů v Karlíně? Jaké jsou zkušenosti s cykloobousměrkami? A kde vzniknou nové cyklostezky?

Pusťte si 73. díl Dopravního podcastu.

___
Dopravní podcast od roku 2015 Ondřej Matěj Hrubeš (šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz) od roku 2015.
___
SLEDUJTE:

• INSTAGRAM •
@dopravnipodcast
@omh86

• TWITTER •
@dopravnipodcast
@omh86cz

• WEBIK •
www.MHD86.cz

Support the show