"Elust ja poliitikast": Kas tõesti teab Kaja Kallas Eesti elust vaid oma vanemate näitel?
Uued Uudised taskuhääling
More Info
Uued Uudised taskuhääling
"Elust ja poliitikast": Kas tõesti teab Kaja Kallas Eesti elust vaid oma vanemate näitel?
May 25, 2022
Uued Uudised

Konservatiivsete naispoliitikute saates „Elust ja poliitikast“ räägivad Evelin Poolamets, Merle Kivest ja Helle-Moonika Helme seekord laste- ja peretoetustest, laste vaimsest tervisest ja muust päevakajalisest.

Saates küsitakse, et kui viimati tõsteti lastetoetusi 2016. aastal, kuid hinnad kasvavad hüppeliselt, siis kes peaks perede eest hoolt kandma.

Saates küsitakse, kas tõesti Kaja Kallas teab Eesti elu ainult oma vanemate näitel ja kas valitsus laguneb peretoetuste pärast.

Merle Kivesti hinnangul ei suuda kaks kolmandikku peredest midagi kõrvale panna, et säästa, ta leiab, et peretoetused peaksid olema indekseeritud, mitte tuginema valitsuse meeleolule.

Evelin Poolamets lisas, et kui Eesti Energia puhaskasum on 300 miljonit eurot, siis võtame sealt peretoetused, sest C02 kvoodiga elektrihinna kunstlik tõstmine tuleb suurte perede taskust.

Rääkides laste vaimsest tervisest ja enesetappudest, lausus Merle Kivest, et psühhiaater ei saa raha välja kirjutada.

Arutleti, kuidas luua sellist õhkkonda, et inimene suudaks elust rõõmu tunda?

Leiti, et eestlastena räägime liiga vähe oma tunnetest.

Helle-Moonika Heme nentis, et lillade karude kampaaniad ei lahenda olukorda: „Ainuke, mida oleme kooli saanud, on LGBT nõustajad, kes hingehädades lapsi „toetavad“.“

Ühiskondlik foon tekitab noortes ärevust, ka kunstlikult loodud kliimaärevus mõjutab laste psühholoogilist seisundit