Leuk dat je luistert naar dagvers, de dagelijkse podcast van het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap. 

We gaan verder in het evangelie van Marcus. Langzaam maar zeker komt Jezus' dood dichterbij, en zijn woorden worden ook steeds indringender.

Vandaag lezen we uit Marcus 9:30-37.

Jezus en de leerlingen gingen weer verder. Ze reisden door Galilea. Maar Jezus wilde niet dat iemand dat te weten kwam. Want hij was bezig om zijn leerlingen iets uit te leggen.
Hij vertelde: ‘De Mensenzoon zal uitgeleverd worden aan mensen die hem zullen doden. Maar drie dagen later zal hij opstaan uit de dood.’ De leerlingen begrepen het niet. Maar ze durfden niet te vragen wat Jezus bedoelde.
Jezus en de leerlingen kwamen in Kafarnaüm. Toen ze thuis waren, vroeg Jezus aan de leerlingen: ‘Wat liepen jullie onderweg te bespreken?’ Maar de leerlingen durfden niets te zeggen. Want ze hadden gesproken over wie van hen de belangrijkste was.
Jezus ging zitten en riep de twaalf leerlingen bij zich. Hij zei: ‘Wie de belangrijkste wil zijn, moet zichzelf op de laatste plaats zetten. En hij moet alle anderen dienen.’
Jezus zette een kind midden in de groep. Hij sloeg zijn arm om het kind heen en zei: ‘Als je bij mij hoort, dan moet je juist voor de minst belangrijke mensen aandacht hebben. Zoals voor zo’n kind. Want wat je voor de minst belangrijke mensen doet, dat doe je voor mij. En niet alleen voor mij, maar ook voor God, die mij gestuurd heeft.’

---

Jezus zegt: ‘De ​Mensenzoon​ zal uitgeleverd worden aan mensen die hem zullen doden. Maar drie dagen later zal hij opstaan uit de dood’ (BGT). Maar de leerlingen begrijpen zijn woorden niet. In plaats van echt naar Jezus te luisteren gaan ze ruziemaken. Ze willen weten wie van hen de belangrijkste is. Herkenbaar? Jezus laat met hulp van een kind zien hoe je zijn boodschap moet begrijpen: je moet de onbelangrijkste willen zijn, en andere mensen dienen. Als je zorgt voor mensen die onbelangrijk lijken, die aan de rand van de samenleving staan, dan doe je wat Jezus bedoelt. 

Wie kun jij dienen? Probeer vandaag eens iets te doen voor iemand voor wie je normaal geen belangstelling hebt.