Leuk dat je luistert naar dagvers, de dagelijkse podcast van het Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap. Ik ben Paul. 

Vandaag lezen we uit Handelingen 14:21-28

In Derbe vertelden Paulus en Barnabas het goede nieuws over Jezus. Ze kregen er veel nieuwe leerlingen. Daarna reisden ze terug naar Lystra, Ikonium en Antiochië. Overal waar ze kwamen, spraken ze met de christenen om hun moed te geven. Ze zeiden: ‘We moeten veel moeilijkheden meemaken voordat we Gods nieuwe wereld kunnen binnengaan. Maar jullie moeten blijven geloven!’
In elke kerk kozen Paulus en Barnabas mensen uit die leiding konden geven. Daarna gingen ze vasten en bidden tot de Heer. Ze vroegen of hij wilde zorgen voor alle nieuwe gelovigen.
Paulus en Barnabas reisden verder door Pisidië, en zo kwamen ze in Pamfylië. Daar vertelden ze in de stad Perge het goede nieuws over Jezus. Daarna gingen ze naar de stad Attalia, en van Attalia gingen ze met een schip terug naar Antiochië. In Antiochië waren ze met hun werk begonnen. De christenen in die stad hadden voor hen gebeden en God gevraagd om goed voor hen te zijn. En nu was hun werk klaar.
Toen Paulus en Barnabas in Antiochië aangekomen waren, riepen ze alle christenen bij elkaar. Ze vertelden alles wat ze met Gods hulp gedaan hadden. En dat God had laten zien dat nu ook mensen van andere volken in Jezus konden geloven.
Paulus en Barnabas bleven een tijdlang bij de christenen in Antiochië.

----

De mensen in Lystra hadden Paulus gestenigd en voor dood achtergelaten. Maar hij staat weer op. Een van de eerste dingen die hij daarna doet is... doorreizen en mensen in andere steden bemoedigen. Houd moed, zeggen Paulus en Barnabas, ook als je veel moeilijkheden meemaakt omdat Gods wereld er nog niet is! In de Bijbeltekst vandaag zien we het belang van de gemeenschap van gelovigen. Samen met de andere christenen bidden, praten en vasten Paulus en Barnabas. Daarna vertrouwen ze erop dat God voor de gelovigen zorgt, ook als zij verder reizen.  

Op veel plekken in de wereld hebben christenen met vervolging te maken. Hoe kunnen hun verhalen jou bemoedigen?