Radio Israel NL

Leerhuis Parasha T’rumah met Tony Jurg

Parasha T’rumah

Te lezen: Exodus 25:1-27:19 / 2 Koningen 12:1 – 17 / Joh 1:1-19
(Sabbat Shekalim op Rosh Chodesh)

Inleidende tekst:

Ze zullen Mij een heiligdom maken, opdat Ik te midden van hen wonen kan.
Geheel en al in overeenstemming met wat Ik je laat zien: het model van de “Woning” en het model van zijn toebehoren, ja, zo moeten jullie het maken.

Shemot 25:8-9 (Dasberg)

In het eerste deel van Exodus lezen we hoe de Eeuwige de Israëlieten uit de slavernij in Egypte bevrijdde. Hij openbaarde Zich op spectaculaire wijze bij de berg Sinai en sloot een verbond met hen. In de tweede helft van het boek geeft de Eeuwige Mozes de opdracht om voor Hem een woning – de Mishkan – te bouwen.

Hiermee toont Hij niet alleen Zijn verlangen om Zijn volk uit te leiden, te redden en te bevrijden, maar ook om hen als Zijn eigen volk te aanvaarden (Ex. 6:5-6). In deze parasha beginnen we met de gedetailleerde instructies voor de bouw van de Mishkan, als een zichtbaar teken dat de Eeuwige niet alleen temidden van Zijn volk wil wonen, maar er zelfs naar verlangt in hun hart te mogen wonen.

Support the show

People on this episode