In slaap vallen met melancholie van Tomson Darko
Elke woensdag praat Tomson Darko jou in slaap. Met obscure verhaaltjes, melancholische gedachten en diepzinnige observaties. Voor mensen die graag hun brein afleiden tijdens het in slaap vallen. Voor exclusieve afleveringen ga naar www.petjeaf.com/tomsondarko.
In slaap vallen met melancholie van Tomson Darko
dag 53 - afsluiting
Use Left/Right to seek, Home/End to jump to start or end. Hold shift to jump forward or backward.
Dankjewel voor luisteren afgelopen maanden en jaren.
Mijn laatste boek: https://ikhoopblijvenpreorder.carrd.co/
1) Ontvang elke woensdagavond een mail van me over gevoelens waar niemand over praat.
2) Mijn shop vol boeken boeken, posters en tasjes
3) Steun me via petjeaf.com/tomsondarko en luister exclusieve afleveringen.
Hé, voor je gaat slapen. Ik was zaterdag de hele dag bezig.
SPEAKER_02Nou, laat me zeggen, vanaf 10 uur half 11 tot ongeveer half vijf met de laatste bestellingen inpakken: muziekje op boekjes tekenen. En er zaten ook nog wat bestellingen bij die ik al een paar dagen had uitgesteld, omdat het iets ingewikkeld was. Nou ja, dat bleek dus ook. Je dan met een bestelling 20 minuten bezig bent. Wat prima is. Maar ja, en jou? Ik met mijn bolderkarretje naar de Primera. Post-Nelpunt zit daarin. Bij binnenkomst zeiden ze al: we hadden het net over je. Alle postzakken waren bij hun op. Dat kwam door mij al hun postzakken, daar gingen mijn envelop in afgelopen week. Ik heb ze als excuus maar mijn boek gegeven. Dit heb je afgelopen week 500 keer zitten inpakken in die postzakken. Veel plezier ermee, toen liep ik gelijk weg. Ik vind het heel ongemakkelijk, mijn eigen boek afgeven. Goed, wat ik daarna ging doen, ik dacht: weet je wat, ik hou gewoon een sixpack raters. Dat is dat citroenbier, 2%. Ik ben niet zo'n drinker. Ik kan er niks aan doen. Dat gevoel na twee biertjes vind ik wel lekker, maar daarna wordt het gevoel niet zo lekker meer. Dus ik dacht, weet je wat, ik ga gewoon raaders drinken in mijn tuin. En toen kreeg ik een appje. Ik had ze ook zelf een appje kunnen sturen trouwens. Maar een vriend zei: Ze vanavond op het terras zitten. Dus ik zei: ja, waarom ook niet?
SPEAKER_01Altijd hard werken. Dus een paar uur later zaten we op het terras.
SPEAKER_02Alleen, er waren al een aantal stamgasten. Die zaten al, ik weet niet hoe lang, maar die zaten al flink lang te tanken. En dat zag ik aan de manier waarop ze hun voeten bewogen. Dat was nog. Ik weet niet. Het was een man die groter dan ik, en ik ben nog breder dan ik. Toch wonderbaarlijk dat hij niet is gevallen, maar hij liep wel als iemand die zijn evenwicht niet meer had. En hij praatte ook als een dronken man. Hij begon hij begon gewoon tegen ons te lullen aan één stuk door.
SPEAKER_01En dan begon hij aan een verhaal.
SPEAKER_02Als hij zelf ook het plot kwijt. Maar ja, dan ben je al acht minuten verder. Ja. Zo'n verhaal dat je in drie zinnen kan samenvatten, zoals dat hij als 16-jarige op zijn fiets met een vriend naar Limburg ging zonder ouders met de kratpils. Het zat niet eens een plot in het verhaal. Dit was het verhaal ben je tien minuten verder. Maar goed, die avond was er ook voetbal. Na de wedstrijd verzamelden allemaal mannen in hele dure auto's. Kan ik je zeggen voor dit straatje waar ik zat op het terras. Al Tutgen hingen aan achteruit of ze hingen er zelf uit met een vlag. Ze waren enthousiast. Leuk voor hun. Jammer voor mijn overgevoeligheid voor prikkel voor prikkel voor prikkels. Die dronken man vond er ook wat van. Hij begon zijn verhaal met: ik ben geen racist.
SPEAKER_01Maar als zich niet. Aanpassen, dan mogen ze van mij allemaal. En dan ging hij zo'n vuist heffen in de lucht richting die groep. Dood. Diepe zucht.
SPEAKER_02Ja, toen was ik wel een. Toen begon hij wilde een heel verhaal ophouden hierover. Maar ja, ik pas daarvoor. Ik heb er echt helemaal geen zin in in dat soort gelul. Dus ik zei nou, spijt me maar. Ik hoef het allemaal niet te horen. Toen hoorde hij het maar op zijn vrouw. Zijn vrouw komt uit Oekraïne en zij past zich heel goed aan hier aan onze cultuur in ons land. Diepe zucht. Maar goed, een half uur later waren we eindelijk van hem af. Voor je gaat slapen. Ja, dit is het laatste slaapvalbericht voor laten we zeggen, dit seizoen. Ik ben hier twee maanden geleden aan begonnen in afwachting van mijn boek. Ik hoop dat je gedachten lief voor je blijven. Het boek is inmiddels in mijn handen. En ook ondertussen mag ik hopen in jouw handen terechtgekomen. Of het is nog onderweg, of je denkt het komt later wel allemaal prima.
SPEAKER_01Ja, ik moet je zeggen, ik vond het wel een van de leukste boekreleases van de afgelopen jaren.
SPEAKER_02En ook een van de meest succesvolle. Ik kan me nog heel goed herinneren, in 2018 kwam ze volg me niet terug uit. Nou, dat was echt beyond alles. Toen zat ik op 700 800 pre-orders voordat hij uitkwam. Ik had de wind mee op Instagram. Elke quote die ik erop kleurde, ging viral. Dat was een bijzondere tijd. En ik was nog aan een blog over Charney en ze volg me niet terug. Ze in die stijl van Charney allemaal. Dissigto Love kwam ook nog tussendoor en dat ging niet over Charny. Waarschijnlijk heb ik toch weer een episode geschreven over Charlie. Nou, doet het niet toe. Dat was Beyond alles. Maar ik zat toen ook in een depressie. Dus daarna is het boek verkoop ook helemaal stilgevallen omdat ik zelf stil viel. Het ging gewoon niet goed aan. Niet zo heel veel met een boek te maken, maar wel heel veel met andere dingen. Ja, en twee jaar later heb ik mijn baan opgegeven. Een kantoorbaan om fulltime Thomson Darker te worden. En ik was al bezig met een boek. Die heb ik afgemaakt toen ik net mijn baan had opgezegd. Dat was het boek. Ze gingen samen met een lethoekje in.mp4. Ik wilde af van Jarney en het rock en roll genre en ik wilde wat serieuzere thema's verkennen. Nou, dat boek is natuurlijk een deel geschreven in mijn depressie, of in ieder geval aantekeningen daarvan. In ieder geval toen ik herstellende was, laat ik zo zeggen. In de depressie zelf valt er niet zo heel veel te schrijven, kan ik je vertellen. Wat er uit mijn pen kwam, was niet zo heel goed. Maar wel in die nasleep daarvan. Het is een heel donker boek geworden. Ze gingen samen toilethokje in. PP4. En ik had ook hele hoge verwachtingen. Want ik dacht, dit is de eerste roman, maar ze volgt me niet terug. Dat moet gewoon weer een banger worden. Dat mensen gewoon alleen al kopen omdat er staat Thomson Darco heeft een nieuwe boek.
SPEAKER_01Nou, ik kan je vertellen, de wereld werkt niet zo. En dat is ook te begrijpen. Zijn snel afgeleid.
SPEAKER_02Het is nou niet dat al mijn volgers en fans en lezers zo obsessief met Thomson Darco bezig zijn. Ik verschijn ook maar af en toe op een tijdlijn. En als je even in een mindere periode zit, ben je misschien wat meer betrokken bij mij. In ieder geval toen of whatever. Snap je? En achteraf gezien verkocht ik nog best wel veel in de voorverkoop, maar het was niet het aantal wat ik nodig had om het te kunnen overleven. Dus mijn teleurstelling was heel groot. Het kwam natuurlijk door mijn eigen ambitie, want ik heb mijn baan opgezegd, ik had spaargeld, maar er zat nog geen zicht op. Ja, volledig kunnen leven hiervan. En het hielp niet met een relatief teleurstellende voorverkoop. En teleurstelling is natuurlijk volledig subjectief. Achteraf gezien, denk ik ook. En ik kreeg trouwens ook het boek niet echt van de grond nadat het uit was gekomen. Het is moeilijk promoten fictie. Het was ook een donker boek. Ik durf hem zelf ook niet eens te lezen.
SPEAKER_01Te bang voor de confrontatie, denk ik wel. Misschien in de toekomst dat ik er wat verder van af sta. Het geeft ook aan dat niets vanzelf gaat.
SPEAKER_02En dat niet elk boek een hit kan zijn en dat het niets zegt over de kwaliteit. En ook al zegt het iets wel over de kwaliteit, maar ja, whatever of zo. Het was ook dat jaar dat ik dit boek uitbracht dat ik met Petje af begon, dat je me dus per maand kon steunen. En dan stuurde ik elke dag een mail. Ik heb het een jaar vol gehouden, zeven dagen lang, zeven mailtjes per dag, per week. Ik was heel fanatiek. Superveel geschreven. En daarna bouwde ik het af naar vijf. Uiteindelijk drie en nu is het iets sporadischer. Maar je krijgt er wel. En trouwens, je kreeg niet alleen heel veel mailtjes, ook een podcast erbij. Er zat veel in het pakket.
SPEAKER_01En nu heet het de Toms En Darco Club via patjef.com slash Tomsendarco. Maar in Patje Af zat er ook niet.
SPEAKER_02Ik heb wel een trouwe fans, nog steeds trouwens, die me steunen per maand. Die groep is eigenlijk net zo groot als toen. Er gaan wel mensen weg, er komen wel mensen bij. Ja, maar van leven dat is heel moeilijk dat geldt voor iedere artiest. Dan moet ik toch wel al gauw richting de 500 tot duizend abonnees gaan, weet je, voor een paar euro.
SPEAKER_01Wil je ervan kunnen leven? Super moeilijk.
SPEAKER_02Ja, wat is mijn punt eigenlijk? Ik schreef wel in die periode omdat ik zeven dagen in de week schreef, was het idee van ik schrijf één dag in de week hoofdstukken voor een misschien nieuw boek. Dat werd lieve vreemdeling. Dat boek is er ook gekomen. Dus door elke week één hoofdstuk af te leveren, dat werkte best goed, kan ik je zeggen. Maar ook toen ik dat boek uitbracht. Het was wel oké, maar het was nog minder verkocht als ze gingen samen met door Kiem. P4. Toen ik wel denk ik, het is wel mijn meest kwetsbare boek. Maar fictie is zo moeilijk te promoten online. En ook daarna kwam het niet echt van de grond. Helaas. Ik had genoeg spaar gehad voor twee jaar, en een beetje de inkomsten namen wel toe door petje af. En toch twee boeken verkoop. En ook best wel veel oudere boeken werden nog wel redelijk verkocht. Dus ik kon het nog verlengen tot drie jaar. Nog zuiniger leven en dan een klein beetje inkomsten van mijn boeken. En petje af. Ja, en toen sombere hitzijheid gemaakt en uitgebracht. Dat was ook niet één groot succes toen het uitkwam. Maar het begon uiteindelijk wel te lopen via TikTok. Wonder boven wonder. En ja, het heeft ervoor gezorgd dat ik nog steeds tegen je praat, in plaats van post rondbreng. Ja, een jaar later kwam ze. Nee, sorry. Ik hoop dat je rate die voor je zijn uit. Nou, die pre-order staat hier aan mijn muur. Ik heb toen 200 verkocht in de pre-order. Dat was echt all time low, maar ik had ook niet zulke hoge verwachtingen. En uiteindelijk begon het boek heel snel te lopen al binnen twee, drie maanden. Nu twee jaar verder, twee en een half jaar verder, bijna gaan we richting de 7000 verkochte exemplaren. Insane! Ja, en ik hoop dat je graag te niet voor je blijven, heb ik er 500 verkocht in de voorverkoop. 80% had al eerder een boek van me gekocht. Dus dat is geweldig en een compliment en fantastisch. En mijn theorie klopt, het aantal aanmeldingen voor de wachtlijst stond op 600. Dat wordt ook het aantal verkochte boeken in de eerste 5, 6 weken. Nou, we zitten nu op 500, met een beetje geluk gaat het richting de 600 de komende weken. Dan klopt mijn theorie nog steeds. Gestaafd? Maar goed, nu wordt het natuurlijk spannend het komende jaar. Hoe overtuig ik de rest van mijn aanhalingstekens, oppervlakkige volgers of misschien wel fanatieke volgers op Instagram en TikTok. Dat zij dit boek nodig hebben in hun leven. En hoe overtuig ik de rest van de wereld die me niet zo goed kent, dat ze dit boek ook gaan halen? Ja, ik heb er zin in om hier om dingen te verzinnen om het boek op subtiele wijze in de aandacht te houden. Het zou ook wel moeten. M'zakelijke rekening staat er weer staat bijna op nul. Het komt ook best zoveel. Ik heb gewoon heel veel voorgeschoten, dat is natuurlijk begrijpelijk. Ja, nou dat. Kijk, als ik al die boeken kwijtraak, dan staat er wel weer een groter bedrag op. Maar daar zijn we nog niet. Dus dat motiveert ook, dit motiveert. Er is echt een sense of urgency voor mij. Ja, dat het geld dat hij omhoog moet verdommen. Ja, het wordt een beetje Piel, het wordt nog een beetje schuiven met geld hoor. Want er komt natuurlijk een enorme Post NL rekening aan over twee, drie weken. Ik bedoel, al die 500 verkochte boeken, dat is toch maal 3. Ik betaal iets van 3,30. Nee, ik weet wel zeker, 3,30 betaal ik. Ik krijg een kleine korting van Post NL. Er zitten ook wat pakketten bij. En BTW 21%, wat ik natuurlijk moet voorschieten. Ja, dat gaat wel richting de 2000 euro. Ik weet niet eens of er 2000 euro op staat. Ik ga het gewoon even checken.
SPEAKER_01Kijken of ik mezelf nu heel zenuwachtig kan laten maken. Het wordt er allemaal bij, oh. Er staan een paar duizend euro. Dat lukt wel. Geen paniek. Geen paniek.
SPEAKER_02Er is cashflow voor de lopende rekening. En jou, dat motiveert. Ik heb er zin in 500 de deur uitgedaan.
SPEAKER_01Ik ben er wel moe van. Ja, ik ben er wel moe van. Wat wil ik nou nog meer zeggen? Voor je gaat slapen.
SPEAKER_02Oh ja, later deze week komt het luisterboek van. Ik hoop dat je gedachten lief voor je blijven eraan. En die is exclusief te luisteren als je lid bent van de Thomson Darco Club. Patjeaf.com slash Thomson Darco. 2,50 euro per maand of 25 euro per jaar. Ik zet hem als podcastaflevering erop, maar het is gewoon een luisterboek van drie uur. Geen hoofdstuktitels. Maar als je hem als podcast afspeelt en je pauzeert en dan kan je de volgende keer weer verder waar die gebleven is. Dat werkt toch fijner dan hem als download aanbieden. En dat je hem dan als MP3 op je telefoon moet openen en dan onthoudt hij nooit waar je bent.
SPEAKER_01Die techniek is irritant.
SPEAKER_02Een disclaimer: ik heb het opgenomen nadat het boek was afgerond in februari. Dus er zit nog best wel wat versprekingen en taalvouten in. Nou, zo be het. Dus de versie die nu in het boek staat, dat is een taalkundige. Taalkundig perfect. Maar toen ik hem insprak als podcast, had nog niemand naar de taal gekeken. Dus vergeef me voor alle die en dat grammatica constructiefouten en pleonasmus en tankconstructies en zo. Ander ding is, er zit nog een hoofdstuk in over Jim Carrey, de acteur, en die heeft uiteindelijk het boek niet gehaald. Die heb ik er op het einde toch nog uitgewipt en een hoofdstuk over melancholie toegevoegd. Die zit dus niet in het luisterboek. Maar voor de rest. Ja, nou dat. En ik heb trouwens een luisterboek in één keer ingesproken, dus dat zorgt ook voor een bepaalde vibe. En niet met mijn slaafastem, ik zal net wat stukjes terug te luisteren. Het is best wel. Ja, beat voor wat het waard is. Goed, exclusief tussen luisteren. Er is een reden voor. Hiervoor heb ik mijn luisterboek ook via mijn shop aangeboden. Het werd heel weinig verkocht. En ook die techniek, weet je, dan moet je het als MP3 downloaden op je telefoon, er zitten geen hoofdstuktitels bij. Het is heel moeilijk om als je niet in één keer dat hele boek luistert, het is gewoon irritant.
SPEAKER_01Dat kan ik niet.
SPEAKER_02Weinig kopers en de techniek laat het afweten. En je kon het ook streamen, laten we zeggen, in mijn shop zelf. Dan koop je niet ga je naar een speciale site en dan zijn hele slechte oude speler met play, maar er zitten ook geen hoofdstuktitels bij. Het is gewoon allemaal kut. Gewoon kut. Verdommen. Dan doen we het maar zo als beloning voor de steuners van de Thomson Darko Club, kan je luisterboek luisteren. Ook andere boeken staan erop: sombere hitserheid onbegrepen en ontgogeld.
SPEAKER_01Volgens mij ook, ik hoop dat je gedachte lief voor je zijn. Dat staat er ook op. Die komt dus later deze week. En als je dit in de toekomst luistert, dan staat die er al op.
SPEAKER_02Sorry, stoel het een beetje raar. Nog één andere als we toch bezig zijn. E-book komt er ook aan, maar daar moet ik even tijd voor maken. Iedereen die mijn boek gepreordered heeft of de dagen na release het boek heeft gekocht, die krijgt hem gratis. Het e-book. Dus dan kan je hem ook op je telefoon lezen of doorsturen naar iemand die het nodig heeft. Dat is mijn service, mijn bedankje aan ieder. Mogen mijn woorden zich verspreiden als een virale ziekte. En ik zet hem dan ook in mijn shop. Dan kan de toekomstige geïnteresseerde hem dan voor, ik weet nog niet hoeveel euro ik hem erin zijn. Tientje of zo, 11 euro. Ik kan hem voor 10, 11 euro halen. Als e-pub, dat is een bestandje. Heb je een app voor nodig, zoals boeken of books? Vaak zit hij wel bijgeleverd op je telefoon. Of je moet even kijken, soms haalt hij hem er ook af. En dan kan je hem deze op je iPadje, telefoontje. Of naar je e-reader uploaden, dan komt het ook helemaal in orde. Ook trouwens, ik wacht nog op de cover van het e-book van mijn jeu. Nog een technische ding. Boeien. Voor je gaat slapen. Mijn werkkamer is echt een puinzooi. Dus dat ga ik deze week ook even opruimen. En stofzuigen en even een natte doek overal eroverheen. Overal van die plakstrips.
SPEAKER_01Plakstrips. Die je van de envelop afroet. En met kom je niet aan mijn woorden.
SPEAKER_02Van die dozen die ik daar vouw. Dus van die kartonnen, splintert vallen er vanaf. Dat ligt overal hier en allemaal vuilniszakken vol met plastica en kapotgesneden karton. En al die promomateriaal, boekenleggers en zo, stickers liggen wat verspreid. Tijd voor orde. Tijd voor de grote schoonmaak. Me voorbereiden op de volgende. Da gaan we voor de volgende verkoopgolf. Bolderkar heeft het trouwens niet echt overleefd. Toen die nieuwe boeken kwamen, ging ik met de bolderkar erheen. En toen heb ik die helemaal volgeladen met dozen met mijn nieuwe boeken, ook de hardcovers, die natuurlijk super zwaar zijn.
SPEAKER_01Ja, ik had hem veel te zwaar beladen. Dus die aftrekstang. De trekstang. Waar je dan die boldenkaar mee trekt, die is echt helemaal scheef getrokken.
SPEAKER_02Dat is best du ding zo'n boldenker, kan ik je zeggen. Ik vrees nu al voor het einde. Maar ja, dat heb ik aan mezelf te danken. Maar voor de rest ben ik er vrij.
SPEAKER_01Ja, hier doorheen gekomen. Zelfs geen papercuts gekregen. Lekker wel. Ik wilde nog wat zeggen. Nu is die gedachte weer weggevlogen. Irritant.
SPEAKER_02Ik heb trouwens tegelijkertijd een nieuwe druk besteld: ik hoop dat je gedachten lief voor je zijn. Dus daar heb ik ook heel veel nieuwe voorraad van. Dus dat is ook een reden dat mijn bankrekening wat naar beneden is gegaan. En dit boek loopt natuurlijk hopelijk niet zo snel meer, maar wel word het goed genoeg besteld, dat die voorraad ook weer snel slingt. Nou, ik kan je zeggen, gisteravond, doet het niet toe wat verdag het was, heb ik meer van ik hoop dat je gedachten lief voor je zijn verkocht dan mijn nieuwste boek. Gewo achter elkaar ook binnen anderhalf uur dat is best wel gek. Ik kan dit soort dingen niet traceren hoe het kan dat opeens dit boek door vier, vijf mensen wordt verkocht, het kan toeval zijn. Maar ik vermoed toch dat iemand online dit boek heeft aangeprezen ergens. Op een forum of een Facebookgroep of op Instagram waar ik zelf totaal geen zicht op heb. En dan mensen toch de moeite nemen om het te googlen en dan dit boek in mijn shop te bestellen. Anders kan ik er niet verklaren waarom vijf mensen in anderhalf uur tijd dit boek halen. Terwijl al mijn aandacht natuurlijk naar mijn opvolger gaat. Dat zijn de mysterieën van het leven. En dat wou ik niet zeggen, wat wou ik nou wel zeggen?
SPEAKER_01Daar hadden we het over. Plessures? Misschien kom ik er zo. Irritant. Heel irritant.
SPEAKER_02Elke heb ik het idee van dat was het, maar dan stopt hij bij de muur. Dus ik kan er niet overheen kijken om te zien wat het nou was.
SPEAKER_01Huilen. Ik laat hem even gaan. Trouwens.
SPEAKER_02Nee, ik wou zeggen, mijn label printer heeft het ook niet helemaal overleefd, maar die heb ik weer gefixt. Dat heb ik allemaal verteld. Dat heb ik allemaal verteld. Jeetje, dat is wel, oh ja, ik weet het weer. Schiet het me weer te binnen. Toen ik aan deze twee maandelijkse, nee, dagelijkse in slaafval podcast begon op een boekrelease. Was ik helemaal into video's maken. Zou ik daar nog even een update over geven? Ik zit bij een forum met allemaal kunstenaars over heel de wereld. En daar zijn af en toe challenges of iets waar je aan mee kan doen. Bijvoorbeeld begin van het jaar veertig dagen lang als een monnik leven. En dan een kunstwerk afleveren. Nou, dat is mijn boek geworden. En nu is de challenge twaalf weken lang. In een klein clubje met andere schrijvers. Mie andere schrijvers. En dan zijn ook clubjes met schilders en YouTube makers en zo. Elke week een video maken en feedback op elkaar geven, zodat je in twaalf weken heel goed wordt in video maken. Belangrijke voorwaarden: want we zijn kunstenaars, we maken geen content om met content. We maken geen vlogs. Dat is iets wat de content creators doen. Een kunstenaar maakt video's om te communiceren met zijn eigen publiek. En probeert ook af te wijken van wat gangbaar is, die formuletjes en b-roll-dingen met quotes. Maar iedereen, laat maar zeggen, waaral meegaat, dat doet een artiest niet. Een artiest probeert altijd een eigen invalshoek te vinden om zijn eigen boodschap ter wereld in te slingeren. En soms is dat mindblowing verbluffend en wordt er een nieuw genre gecreëerd. Vaak ook niet. Maar het gaat er vooral om, dat ik in mijn video's met jou als volger praat. Dat we een soort universe hebben waar we elkaar in begrijpen en de grapjes begrijpen, zodat het ook nog voor jou nog unieker voelt en de rest van de wereld en niet begrijpt. Maar jij en ik begrijp elkaar wel. Dat was de challenge. Nou, ik ben geen videomaker. Mijn camera ging ook nog eens stuk nieuw cameraatje gekocht, tering duur. Maar wel vet.
SPEAKER_01Zo's ony ding: vet ding. Ja. Het is nog enorm borstelen.
SPEAKER_02Maar ik probeer wel. Ik doe het gewoon elke week probeer ik iets nieuws te leren en probeer de bar te razen. We zitten nu. Ik heb net video 9 ingeleverd en ook online gezet. Dat is die video over Brit. Als je hem hebt gezien op Instagram. Dat was mijn jeugdtrauma. Bugklas. Iedere jongen had het over Brit. En ik ook, we fantaseerden allemaal over haar. Ze had een klas hoger. Ze had al een vrij volwassen lijf. Ze was ook nog eens introvert. Da ging ik wel goed op. Slanke polsen en jam jam. Ja, ik had daar ook dagdomen over. Ik had ook gevoelens. Wat gebeurt er op het schoolfeest? Ik shock achter mijn vrienden aan. Mijn vrienden verdwijnen in de dansende massa. Een vriend van Brit is aan het dansen met een vrouw. Brit staat er een beetje een beetje weird naast. Een beetje, ja, ik weet niet ontheemd naast. Die vriend duwt zo met zijn wijsvinger tegen mijn borstkast aan en die zegt: Hey, wil je met haar dansen? En wij is naar Brit en ik zeg: natuurlijk, tuurlijk. Dus ik mijn handen op de heupen van Brit. Brit, haar armen in mijn nek. We schrijven heen en weer. Ik vraag haar nog wat. Zij geeft antwoord, maar stelt geen vraag terug. Muziek staat ook te hard en ik denk alleen maar in mijn hoofd. Dat gebeurt, daar gaan we nu zoenen. Wat is dit? Alert, alert, alert. Niemand ziet me. Dat ook. Ja, het liedje was afgelopen. Ik wist het ook niet meer. Ik zei doei en ik vertrok. Ik kwam mijn vrienden weer tegen en ik zei: Ik heb net met Brit gedanst en zij lachten allemaal heel hard en liep het toen verder. Is het wel gebeurd als niemand het heeft gezien? Nou, daar ging de video over. Ik probeerde een storytelling te probeerde te vertellen over dat mijn nieuwe boeken er zijn en dat ik dan altijd aan Brit denk, wat echt zo is. Dus dat was mijn video. De laatste video negen. Dat forum wordt gelijk door Bronx, mijn groeroe. Make art not content is een tag lijn. En hoeveel mensen doen er mee met die video's? Zijn allemaal verdeeld in groepjes van vier. Ik weet niet eens hoeveel groepjes er zijn, ga even kijken. Niet elk groepje bestaat meer. Je hebt altijd afhakers. Helemaal met die kunstenaars zijn allemaal veel te gevoelig. En een leven is ook altijd veel te veel chaos.
SPEAKER_018. Ik denk 8. 10 zelfs. 11. Elf groepjes. Even zien hoeveel groepjes er nog actief zijn. 9. Er zijn twee groepjes afgehaakt volledig trouw.
SPEAKER_02En jou. Dus 11 x 4. Nou, dan deden dus 50 mensen totaal mee. En ik ga een hele grote veer in mijn eigenheden steken. Bronx die riep gisteren op van nog drie, vier weken.
SPEAKER_01Drie weken. Niet iedereen haalt het niveau.
SPEAKER_02Kom op, jongens, even beter jullie best doen, weet je dat niveau. Maar hij zegt, er zijn wel een aantal mensen die echt boven de rest uitstijgen, omdat ze elke week hun kwaliteit van hun video verhogen. Wie stond daartussen tussen de vijf mensen die genoemd werden? Soms een manner fucking Darko. Terwijl ik elke week zo fucking onzeker ben over die video's, en elke week denk van dit is nog slechter dan de vorige. Waarom doe ik dit? Ik vind het wel leuk, maar het kost ook zoveel tijd. Dus is het dan echt leuk? Ik krijg gewoon zo'n grote veer. Dus ik ben nu even voor drie dagen gemotiveerd. Waarschijnlijk tot de volgende video en dan zie ik het allemaal weer niet zitten. Maar ja, het voelt toch wel lekker om zo om bewierokt te worden. Hij zegt, I have to applaud those who have been fully in the spirit of incubators. Zo heet dit projectje. They have been consistently raising the bar since week one. Not one week has gone by without a huge leap in storytelling job. Je koopt er niks voor, maar het voelt goed voor mijn ego. Ik ben ook nog een nieuw keer viral gegaan, maar dat snap ik ook, want ik praat vooral met jou en niet met de rest van de wereld. Ja, maar ik kijk ook niet zozeer naar views of likes. Vind ik ook wel een leuk om te doen en te experimenteren. Ik heb nog steeds niet het idee dat ik mijn formule heb gevonden. Maar goed, we zijn er bijna. Dus ik ga ervoor nog drie vette video's maken en dan zien we wel weer verder.
SPEAKER_01Ook wel weer dat ik dit heel graag wilde vertellen en dat ik het vervolgens vergeet en dan anderhalve minuut nodig heb om het weer te verzinnen wat ik zo graag wilde vertellen aan je. Ik vind het ook wel rug om afscheid van je te nemen.
SPEAKER_02Ik wil nog best wel veel. Sowieso niet het einde van mijn slaafhal berichten. Ik heb nog heel veel leuke ideeën voor de toekomst. Die ga ik de komende weken uitwerken en uiteindelijk ook opnemen. En dan ben ik weer terug in je oren. Ik weet echt niet wanneer ik terugkeer. Augustus, september. Voor de mensen die me via de Tomsen Daggerclub steunen, zal ik nog wel af en toe in je oren wat vertellen.
SPEAKER_01Maar ook op lager niveau even opladen. Even de focus op andere dingen. En dan kom ik snel weer terug.
SPEAKER_02Of niet snel, het moeite bekijkt. Ik winst je sowieso een hele melancholische zomer toe. Als je me mist, je kan een boek lezen van me. Ik hoop dat je gedachten lief voor je blijft. En je hoeft het niet te lezen. Je kan het ook gewoon in je boekenkast zetten. Een beetje flexen. Of lid worden van de Toms Darko club, dan kan je het luisterboek luisteren en mij steunen en mijn hele podcast archief terugluisteren.
SPEAKER_01En jou. Ik hoop dat je gedachten lief voor je blijven.
SPEAKER_02Ik vond het heel leuk om te zien. Ik heb niet zozeer op de statistieken gelet, maar ik zag toch op een gegeven moment hoe langer ik hiermee doorga, dat er een grote vaste groep is die elke avond naar me luisterde. Het is echt heel leuk om te zien. Het waren er niet veel, maar wel een paar honderd. Een paar honderd, laten we wel zeggen. Ik vind een paar honderd heel veel. Dus dankjewel.
SPEAKER_01Dat in ieder geval iemand nog mijn stem hoort in de eter. Dat ik me niet helemaal zinloos voel in deze wereld. Ik hoop dat je graag in ieder geval hier blijven. Oh, dat had ik al gezegd. Handjes boven de dekens. Een kussje op je mooie ziel, dat ook.