Få mere ud af dig selv!

S1E7 - VAMOS del 4: Overbevisninger

Lars Rasmussen og Glen Voss Season 1 Episode 7

Hvis du siger, at du kan, har du ret. Hvis du siger, at du ikke kan, har du også ret.

Den driftige bilmand Henry Ford er ophavsmand til ovenstående citat. Vi (Glen og Lars) mener, at disse ord er den perfekte beskrivelse af, hvad afsnit 7 af podcastserien "Få mere ud af dig selv" omhandler, nemlig vores overbevisninger.

Vores overbevisninger er O'et i vores lille serie om VAMOS (spansk for "lad os komme i gang"). Et spændende aspekt ved vores overbevisninger er, at de kan være den ultimative showstopper i forhold til at opnå det, du gerne vil. Men de kan også være den største hjælp, du kan få til at lykkes.

Den gode nyhed er, at du her også selv sidder med kortene til, om du vil være den bedste version af dig selv, eller om du kan nøjes med en mere middelmådig eller direkte dårlig version af dig selv.