
Få mere ud af dig selv!
Denne podcast udforsker vi hvordan du får mere ud af dig selv. Det er en rejse i personlig udvikling, set gennem materialet fra Mindness.dk.
For endnu flere lækkerier, følg med på:
- LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/få-mere-ud-af-dig-selv/
- Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61551365099327
Få mere ud af dig selv!
S1E10 - MORE del 2: Overblik og planlægning
"Når man er tørstig, er det for sent at overveje at grave en brønd."
Ovenstående ordsprog siges at være japansk. Vi oplever, at det på en super god måde beskriver afsnit 10 af podcasten "Få mere ud af dig selv". Denne gang taler vi om den ressourceoptimering, der opnås ved både at have overblik og en god planlægning i forhold til de mål, du har i livet.
Afsnittet giver forståelse og værktøjer til, hvordan vi kan bevare vores mentale overhalingskraft, selvom vi ind i mellem oplever, at der er flere "bolde at gribe, end vi har hænder til at gribe dem."
Vores håb er, at afsnittet vil give dig ideer og indsigter samt noget at reflektere over, så du herigennem opnår muligheden for at få mere af det, du ønsker, og mindre af det, du ikke ønsker.
Link til tidsmatricen: https://drive.google.com/file/d/10rekc9dLfblJXuPE8lbo4V4-oWdJ_e4I/view?usp=sharing