
Krajanský podcast Epimoniac
Rozhovory s výjimečnými osobnostmi, českého/slovenského původu, i jejich potomky, žijícími v nejrůznějších koutech celého světa. Alena Cicáková hovoří s hosty o osobních a profesionální zkušenostech v životě mimo rodnou vlast, kteří potvrzují či naopak vyvrací mýty o dlouhodobém pobytu v zahraničí. Hosté odkrývají jejich osobní definici a návod k úspěchu, životní spokojenosti po celém světě. Inspirativní hovory s krajany pohybujícími se v obchodu, akamedii, sportu i umění.
Alena Cicakova chats with exceptional Czech & Slovak emigrants /ex-pats and their descendants living abroad. Their personal, and professional stories often serve as a great source of inspiration for others. But they also create an exceptional opportunity for generating and exchanging tips, and know-how between the Czechoslovak descendants and the newbie immigrants.
Krajanský podcast Epimoniac
#102 Výzvy i přínosy studijních a pracovních výměnných programů očima Libuše Uhlářové, Terezy Hanzové, Adély Wittasskové, aneb zkusit, či nezkusit?
Pošlete nám zprávu :-) Send us a Text Message :-)
V tomto díle si můžete poslechnout tři studentky se specifickými zkušenostmi s výměnnými studijními i pracovními programy.
Adéla Wittassková, Libuše Uhlářová jsou studentkami Univerzity Palackého v Olomouci a Tereza Hanzová je studentkou na Hanken School of Economics ve Finsku, kam se dostala právě díky výměnnému studijnímu programu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Všechny tři hovoří o svých zkušenostech v rámci Erasmu+ i pracovních stážích v zemích jakými jsou USA, Norsku, Irsku, Španělsku, UK, Německu a zmiňované Finsko.
K tématu logistiky a zájmu o výměnné pobyty se vyjádříla i paní Dagmar Zdráhalová z oddělení pro zahraniční vztahy na Univerzitě Palackého v Olomouci. Ale také naše již známá Kateřina Spiess Velčovská, ředitelka České a slovenské školy ve Frankfurtu a zakladatelka Průvodce vícejazyčnou výchovou.
Mluvily jsme mimo jiné o tom:
- proč se Libuše, Adéla, Tereza rozhodly zkusit studium v zahraničí,
- jak náročná je logistika z jejich pohledu a z pohledu univerzitní koordinátorky,
- co vše jim tato zkušenost přinesla,
- jestli se změnil jejich postoj k Česku,
- proč je spolupráce se studenty z domoviny klíčová pro mnohé krajanské spolky i české školy v zahraničí.
Tento díl je nabitý informacemi. Přeji příjemný poslech :-)
Užitečné odkazy:
Univerzita Palackého v Olomouci - aktuální nabídky
Vysoká škola ekonomická v Praze - oddělení zahraničních styků
Erasmus+
Hanken School of Economics
Průvodce vícejazyčnou výchovou
Start for FREE
Disclaimer: This post contains affiliate links. If you make a purchase, I may receive a commission at no extra cost to you.
- Můžete podpořit naší tvorbu na skvělé ryze české platformě ↘️ FORENDORS 🙏
- 🌐webová stránka podcastu Epimoniac
- Připojte se, komentujte, sdílejte a sledujte na 👉Facebooku,
- 👉Instagramu, 👉Linkedinu
- Chcete nám napsat? napište na email 📩alena@epimoni-ac.com